Güzel ülkemiz için yazıyoruz - MERT ALAŞ MODA TASARIMCISI OLDU ! Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/diger-haberler-1/33189/mert-alas-moda-tasarimcisi-oldu-

 

MERT ALAŞ MODA TASARIMCISI OLDU !
MERT ALAŞ MODA TASARIMCISI OLDU !
Mert Alaş ve ortağı Marcus Piggott, Dsquared2 için kapsül koleksiyon hazırlığında.Şubat ayında seçili mağazalar ve Dsquared2 online sayfasında satışa sunulacak koleksiyon 90’lar stilini yansıtacak.
3 Ocak 2019, 14:59
 
 
Mert Alaş ve ortağı Marcus Piggott ünlü bir giyim markasıyla anlaştı. Ortaklar, marka için bir kapsül koleksiyon hazırlayacak...
 
image
 
Dünyanın en önemli moda fotoğrafçılarının başında gelen  Türk fotoğrafçı Mert Alaş ve ortağı Marcus Piggott Dsquared2 markası için kapsül koleksiyon hazırlayacak.
 
‘Mert & Marcus 1994 x Dsquared2’ adlı koleksiyonun çalışmalarına başlayan ortaklar, markanın kurucuları ve yaratıcı yönetmenler Dean ve Dan Caten ile birlikte çalışacak…
 
image
 
Mert & Marcus 1994 x Dsquared2 koleksiyonu adından da anlaşılacağı üzere, bizleri 90'lara ışınlıyor. Koleksiyonda yer alan her parçada Mert & Marcus'un çektiği ikonik fotoğraflar var. 
 
Dsquared2'nin kurucuları Caten kardeşler,i Mert & Marcus ile markalarının 2005 Sonbahar/Kış kampanya çekimlerinde tanışmışlar. Merhabalaştıkları anda dost olabileceklerini hissetmişler. Arkadaşlıkları neredeyse 13 yıldır devam ediyor. Bu proje de geleneksel bir akşam yemeği masasında ortaya çıkmış.
 
                         image
 
"Neden 1994?" derseniz, Mert Alaş ve Marcus Piggott o yıl tanışmış. Caten kardeşler de aynı yıl Paris'te ilk defilelerini tanıtmış.
 
Şubat 2019'da satışa çıkacak koleksiyon, önümüzdeki senenin en çok merak edilen moda projelerinden.
 
Şubat ayında seçili mağazalar ve Dsquared2 online sayfasında satışa sunulacak koleksiyon 90’lar stilini yansıtacak. Hem kadın hem erkekler için tasarımlar yapacak olan Alaş ve Piggott, ayrıca Kate Moss’un resimleri de dahil olmak üzere Alaş ve Piggott’un çektiği ikonik arşiv görüntüleri, bazı parçalar üzerinden de ürünler tasarlayacak.image
 
Şeffaf Gazete