Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GENÇ TASARIMCILARDAN SÜPER DEFİLE
GENÇ TASARIMCILARDAN SÜPER DEFİLE
Türkiye’nin önde gelen moda okulu İstanbul Moda Akademisi, mezun öğrencilerin tasarımlarının yanında halihazırda eğitim alan öğrencilerin de tasarımlarıyla yer aldığı dev bir defile organizasyonuna imza attı.
29 Haziran 2019, 03:37
 
Vodafone Park BJK Stadyumu'nun Otoparkında İstanbul Moda Akademisi (İMA) öğrencileri muhteşem bir defile gerçekleştirdi.
 
Defilede 70 model ile, İMA'da Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı bir, iki ve üçüncü sınıflarında öğrenim gören toplamda 35 öğrencinin 84 farklı tasarımı podyumda yer aldı.
 
image
 
Bugüne kadar her yıl mezun ettiği öğrencilerin çalışmalarını bir sergide toplayan İstanbul Moda Akademisi, bu yıl kurumda moda tasarımı eğitimi alan birinci, ikinci sınıfların tasarımlarından seçilenlerle birlikte mezun öğrencilerin tasarımlarını dev bir defileyle tanıttı.image
 
Moda tasarımı birinci sınıf öğrencilerinin 2018-19 eğitim dönemi süresince gerçekleştirdikleri ‘etek, gömlek ve elbise projeleri', ikinci sınıf öğrencilerinin ilk koleksiyonlarını hazırladıkları ‘mini koleksiyon' projesi, ilk kez bir defile ile sergilendi. Birbirinden farklı tema ve konseptler geliştirerek hayata geçirilen ‘final projeleri' ise moda tasarımı son sınıf öğrencileri için moda haftasına açılan kapıya anahtar niteliğindeydi.
 
image
 
Moda, tekstil, perakende, sanat ve basından önemli isimlerden oluşan yaklaşık 700 davetlinin katılımıyla gerçekleşen defilede aynı zamanda New Gen Jürisi de yer alıyordu. Modanın farklı disiplinlerinde yer alan profesyonellerden oluşan jüriye ünlü moda tasarımcısı Bora Aksu başkanlık etti. 
 
image
 
Moda Tasarımı Lisans Programı son sınıf öğrencilerinin çalışmalarını değerlendiren jüride John Lau, Mehtap Elaidi, Özgür Masur, Özlem Kaya, Şebnem Günay, Özge Sarıkadılar, Kaner Kıvanç, Burak Sanuk, Mert Yemenicioğlu, Oğuz Erel, Alper Uzel, İlke Güzelsoy Cerci, Duygu Bengi, Aytekin Yalçın ve Burçin Ünaldı yer alıyordu.
 
image
 
Jüri, son sınıf öğrencilerinin çalışmalarını değerlendirerek, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'da her sezon gerçekleşen "New Gen" karma defilesinde yer almaya hak kazananları belirledi.
 
image
Defile sonrası yapılan ödül töreninde İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İHKİB) tarafından 2018-19 eğitim dönemi mezunlarına akademik başarı ve en iyi koleksiyon ödülleri sunuldu.
 
image
 
Ödül töreninde kısaca konuşma yapan İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe, “Akademimiz 11. yılını geride bıraktı. 11 yıl içerisinde moda tasarımı ile birlikte çeşitli programlarımızdan 12 binin üzerinde mezun verdik. Bugün moda tasarımı mezunlarımız ile birlikte birinci ve ikinci sınıf öğrencilerimizin tasarımlarını da görmekten gurur duydum. Emeği geçen tüm eğitmenlerimize, İMA personeline ve İMA Yönetim Kurulumuza teşekkür eder, öğrencilerimizi başarılı çalışmalarından dolayı kutlarım. Yoları açık olsun” dedi.
 
image
 
İstanbul Moda Akademisi, deneyimleyerek öğrenme çerçevesinde geliştirilen ve yaratıcılığı destekleyen metodolojisiyle gençlere hayalindeki moda kariyeri için birçok fırsat sunuyor. Sektöre kazandırdığı 374'ü akademik programlardan moda tasarımı eğitimi almış toplam 12 binin üzerinde mezunuyla genç yetenekleri her sezon Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul'da destekliyor ve hayallerine bir adım daha yaklaşmalarına olanak sağlıyor.
 
Şeffaf Gazete.com
 

 


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 KKTC BANKALARI AYAKLANDI -Cenk Mutluyakalı
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SAĞLIKLI GÜÇLÜ TOPLUM
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BAŞBAKAN TATAR'A İTİBAR SUİKASTI

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR