Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İŞ GEZİSİ BAHANE SEKS TURU ŞAHANE
İŞ GEZİSİ BAHANE SEKS TURU ŞAHANE
Her yıl 60-70 bin Türk erkeği birçok önemli markanın bayisi olarak  seks turizmi için yurtdışına götürülüyor.Bu geziye gidenlerin istatiksel olarak % 80 evli erkekler kapsamakta.
12 Ekim 2011, 23:58 

Her yıl 60-70 bin Türk erkeği birçok önemli markanın bayisi olarak  seks turizmi için yurtdışına götürülüyor.Bu geziye gidenlerin istatiksel olarak % 80 evli erkekler kapsamakta.

Her yıl iş gezisi adıyla binlarce evli Türk erkeği firmaların kendileri için düzenlediği seks turlarına katılıyor.Son yıllarda seks turlarına alternatif haç promosyonu oldu.

image

Seks turizmine giden Türk erkeği o kadınlara aşık olup dönüyor

En çok gittikleri yerler, Ukrayna’da Yalta, Moldova’da Kişinev, Rusya'da Soçi, Filipinler’de Manila, Tayland’da Bangkok ve Pattaya.

image

TUR REHBERLERİ ANLATTI

Bangkok’daki Cristin ya da Mona Lisa gibi modern genelevleri çok iyi tanıyorlar. Oralarda ‘akvaryum’ denilen yerde gezinen, üstlerinde numaralar taşıyan kızları seçip ‘body’ masajı yaptırmak çok iyi bilinen bir ritüel.

Ama Türk erkekleri Uzakdoğulu kadınları biraz çirkin buluyor; uzun boylu, beyaz tenli, sarışın Rus, Moldovalı ve Ukraynalı kadınları beğeniyor.

 

Onları bütün gece için tutuyor, romantizm yaşamak istiyorlar. Bu kadınlara aşık olup sık sık Ukrayna’ya, Moldova’ya gidip gelenler, onları Türkiye’ye getirenler çok.

 

Tayland’daki Pattaya çocuk fuhuşuyla ünlü, ama Türk erkekleri orada küçük çocuklarla birlikte olmaktan hoşlanmıyor, bu konuda İngiliz ve Alman erkeklerinden farklılar.

image

15 YILLIK REHBER TOLGA GÜVEN

Karısına Rusya yerine Alaska’ya gidiyorum diyor, bize de evet Alaska’dayız, demek düşüyor

Tolga Güven (34) bugüne kadar 60 ülke, 320 şehir gezdi. Birçok turizm şirketiyle çalışan serbest bir rehber. Alışveriş, tarih, din ve eğlence için yurtdışına çıkan turistlerin yanı sıra seks turizmi için Rusya, Moldova ve Tayland’a giden erkeklere de eşlik ediyor. Anılarının bir kısmını bizimle paylaştı. Geriye kalanları da yakında çıkacak kitabında anlatacak.

 

Seks turizmi denilen şey tam anlamıyla nedir?

-Adı üstünde değil mi? Dünyada seks turizmini ilk başlatan millet İtalyanlardır. Tayland’a gidip külot, naylon çorap ve takı karşılığında kadınlarla seks yaparlarmış.

image

 

Türk erkeği seks turizmi için hangi ülkelere gidiyor?

-Bu işler Rusya ile başladı. Sonra Tayland Pattaya ile devam etti. 89-90 yıllarında Rusya çok ucuzdu. Ben Moskova’da disko kapattığımı hatırlıyorum. 30 kişilik bir grup için içkiler dahil 30 dolar ödedim. Moskova’nın en meşhur mekanı Night Flight’dır. Koca bir disko. Genç kızların çırılçıplak saç tıraşı yaptığı berber salonları, büyük saunaları var. Rus diskoları bizim klasik pavyona çok benzer. Tek farkı vardır o da revü.

image

 

ŞİFRE FİLAN YOK

Tayland’da masaj demek seks mi demek?

-Tayland’da iki tür masaj var. Birincisi fizik masajı. İkincisi ise body masaj. Body masaj salonları modern genelev gibi. En ünlüsünün ismi Cristin. Salonun girişinde camlı bir bölme, arkasında kızlar, her birinin yakasında numaralar var. İstediğinizi vitrinden seçiyorsunuz. Birlikte bir küvet ve su yatağından oluşan odaya girdiğinizde gece başlıyor. Kızlar size vücuduyla masaj yapar. Masajla alakası yok, amaç erkeği tahrik etmek.

image

 

Bu kızların yaşı kaç?

- Maalesef 14 yaşından başlıyor. Üstelik yasal. Tayland ve Filipinler’de böyle bir masaj salonunda size kasadan fiş kesiyorlar. Ama Türk erkekleri yaşı küçük kızlarla birlikte olmuyor. Oysa Pattaya’da 80 yaşındaki bir İngiliz’in 14 yaşındaki bir kızla el ele gezmesi çok sıradan bir görüntü.

 

Birlikte seyahat ettiğiniz erkekler bir kadınla birlikte olmak istediklerini size nasıl söylüyor? Aranızda bir şifre var mı?

- Şifre falan yok. Açık açık söylüyorlar. Eskiden uçaktan iner inmez yanıma gelip ‘Kadınları nereden bulacağız’ derlerdi. Şimdi neyi nerede bulacaklarını iyi biliyorlar. Çoğu otele çağırıyor. Rehbere bağımlı turist devri kapandı.

image

 

GECE TERCÜMESİ

Seks turizmi için Rusya’ya giden erkekler başka ne yapar?

- Eskiden bayileri Moskova’da bir otele yerleştirirdik. Pijamalarını giyer, üç gün otelden çıkmazlardı. Artık şehir turu yapıyoruz, yemeklerimizi otelde değil restoranlarda yiyoruz.

 

Bayiler otelde seks yaparken siz ne yapıyordunuz? Kendinizi kötü hissedip, mesleğinize lanet mi yağdırıyorsunuz?

-İlk günler Rusya’ya gelip otelden başka yer görmeden dönmelerine anlam veremiyordum. ‘Ben niye buradayım’ diye kendimi sorguluyordum. Sonra önemsememeye başladım. ‘Keyifleri bilir’ dedim. Bizim meslek yeni yeni zevkli hale geldi. Üç beş yıl önce şehir turlarına grubun beşte biri katılırken şimdi yarısından fazlası geliyor. Bu değişim olmasaydı ben bu mesleği yapamazdım.

image

 

Yabancı dil bilmeyen erkekler kadınlarla anlaşmak için sizden yardım alıyorlar mı?

-Tabii. Hiç unutmuyorum 1991’de Rusya’da bir oteldeyiz. Bir müşteri sabahın dördünde beni arayıp ‘Biz anlaşamıyoruz, yardımcı olur musun?’ dedi.

 

Tüm bunlar olup biterken kıskanç eşlerle nasıl başa çıkıyordunuz?

-Kocalarını bulamayan kadınlar beni arıyordu. Dört günlük bir gezide aynı kadın tarafından 30 kere arandığımı bilirim. Türkiye’de Rusya yasaklısı erkekler var. Çoğu Rusya yerine Alaska’ya gittiğini söylüyor. Bize de ‘Evet Alaska’dayız. Burası çok soğuk’ demek düşüyor.

 

Seks turizmi müptelaları AIDS’den korkmuyorlar mı?

-‘Ben Türk’üm bana bir şey olmaz’ tavrı artık tarih oldu. Türk erkekleri hastalık kapmaktan korkar hale geldiler. Eskiden gözleri çok karaydı. 91 yılında Rusya gezisinden dönerken bayinin biri sordu: ‘Ben her gece başka biriyle eğlendim. Ama hiç korunmadım. Bir şey olur mu?’ Donup kalmıştım.

image

 

Bayi turlarına Türkiye’nin dört bir yanından bayiler katılıyor değil mi?

- Tabii.. Adana, Van, Hakkari, Aydın...

 

Aralarında rekabet oluyor mu?

- Hem de nasıl? ‘Biz Adanalıyız’, ‘Biz Trabzonluyuz’ nidalarıyla herkes kendi memleketinin sekste daha başarılı olduğunu savunur. 10 senedir dolaştırdığım bayiler var. İlk senelerde çatal-bıçak kullanmasını bilmiyorlardı. Şimdi çok şey öğrendiler.

 

10 yıl boyunca aynı yere bayi gezisi yapan firma var mı?

-- Vardı ama artık yok. Firmalar Pattaya’ya tur düzenlerse marka kimliklerinin zarar göreceğini düşünüyor. Artık Pattaya’ya arkadaş grupları gidiyor. Son yıllarda işler tersine döndü. Politik yapıyla birlikte talepler de değişti. Bundan 10 sene önce Pattaya’ya gittiğim erkeklerle bu yıl Hac’a gittim.

image

 

Peki seks turizmine gidenlerin sayısı azaldı mı?

- Evet ama tövbekar olduklarını zannetmeyin. Seks için yurtdışına gitmenin fazla anlamı kalmadı. Çünkü Türkiye çok daha uygun. Rusya’da gece kulübünde çalışan bir kadın sizinle birlikte olmak için en az 150 dolar ister. Türkiye’de 20-30 dolar yeterli. 50 dolara geceyi sizinle geçirirler. Bence bir-iki yıla kalmaz Türkiye seks turizmi konusunda ciddi bir merkez haline gelecek. Geçen yıl Moldova’ya gittim. Sokaklarda güzel kız kalmamış. Çünkü hepsi Türkiye’de.

image

SARIŞIN TAKINTISI

 

Uzakdoğu’daki geyşa turizmine Türkiye ilgi gösteriyor mu?

-Açık konuşayım Türk erkeğinin geyşa ilgisine ihtiyacı yok. Zaten evinde o hizmeti görüyor. Ayakları bile yıkanıyor. Ama Uzakdoğu’nun talep görmemesinin en büyük nedeni fiziksel. Türk erkeği Uzakdoğulu kadınları küçük, çirkin suratlı, fazla minyon buluyor. Türk erkeği yüzü güzel, boyu uzun, etine dolgun kadın seviyor. Ama her şeyden önemlisi Türk erkeği Türkçe bilen kadın istiyor. Türk filmlerinde erkekler pavyonda çalışan kadınlara ha bire ‘buralara nasıl düştün’ diye sorarlar ya. İşte o duygu!

image

27 YILLIK TURİZMCİ CEM POLATOĞLU

Bayici amcam orada romantizmini yaşıyor

Cem Polatoğlu (45), 1977’den beri turizm sektöründe. Yurdışında 10 yılı aşkın turizm deneyiminden sonra Türkiye’ye döndü. JAYCESS Türkiye Genç Müteşebbisler Derneği kurucu üyesi. Baracudatour adlı acenteyi işletiyor. 1994’ten itibaren TÜRSAB’da çeşitli komisyonlarda görev aldı. 1977’de turist rehberliğine başlamış, 100’ün üzerinde ülkeye gitmiş.

 

Kimler yapıyor seks turizmini Türkiye’de?

-Bütün turizm şirketleri yapar. Çünkü siz şirketlerin turizm işini alıyorsunuz. Ben şirketinizin şu gezilerini yapacağım, şunları yapmayacağım diyemezsiniz.

 

Ne zaman başladı seks turizmi?

-Hep vardı. Ama bugünkü gibi kitle turizmi 1995-96’da başladı. SSCB’nin dağılmasından sonra Soçi seks turizmi alanında tanındı. Önce İspanyol ve İtalyanlar geldi, sonra Türkler. İlk başta Soçi-Trabzon arasında bir vapur seferi konuldu. O vapurla ilk ziyaretlerden sonra edinilen izlenimler şirketlere de yansıdı. Soçi’den sonra Yalta, sonra Moldova... Bangkok zaten biliniyordu ama kitle turizminden dolayı turizm maliyeti aşağı çekilince Bangkok yoğunluğu da başladı.

 

Sistem nasıl işliyor?

-Atıyorum, salçanın kilosunu şu kadardan satıyorsunuz. Benden diyelim 4 ton alırlarsa, bu maliyet beni kurtarır diye düşünüyorsunuz. Kampanya yapıyorsunuz: 4 ton alana bedava Bangkok gezisi. Adam zaten methini duymuş, 4 değil, 8 ton alıyor. Paris’e gezi yapsanız aynı ilgiyi toplamıyor.image

 

KADIN MÜDÜR

Uzakdoğu’ya bu tür kaç tur yaptınız?

-Yaklaşık 25-30 operasyonu yönettim. Bir ara senede 7-8 tur yaptığımız oldu. Herşey çok profesyonel: İki gece Bangkok’ta kalırsınız, 4 gece Pattaya’da. Bangkok kültürel açıdan çok zengin bir şehir. Gezide şehir turları da vardır ama rağbet görmez. Türklerin Tayland’da en bildikleri yer Mona Lisa adında bir genelev. Yedi katlı dev bir yer. İlk iki katı stadyum gibi. O kısma akvaryum denir. İpek giysiler giymiş, üzerinde numaralar olan yüzlerce kadın var. Siz seçersiniz, onlar sizi seremonilerle karşılarlar.

 

İyi de bunu acenteden nasıl talep ediyorlar? Koca koca şirketler gelip Mona Lisa’lı Bangkok gezisi mi istiyoruz diyor?

-Tabii programa şehir turu, çevre turu, gece eğlencesi gibi başlıklarla yazılıyor. Gece eğlencesi için Bangkok’un Patkong bölgesine gidilir. Orası şovlarıyla meşhur. Her türlü fantezi orada gerçekleşir. İki kadının pinpon topuyla vajinalarıyla basket oynamasını izleyebilirsiniz. İşin cılkı çıkmış. Daha sonra dört gece Pattaya’ya asıl seks turizminin olduğu yere gidilir. İşte orada insanlıkla aranızdaki bağ inceliyor: Yaşları 11-12 olan kızlar, anormal istekleri olan müşteriler. Sokakta fahişelerin sivrisinek gibi üşüştüğü bir yer. Orada insanların değiştiğini görüyorsunuz. Teslim oluyorlar nefislerine. Aksine hiç rastlamadım.

image

Yanılıp da gelen olmuyor mu hiç?

-Üç yıl önce büyük bir hipermarket zincirinin İzmir bölge müdürü bu promosyonlardan birine hak kazanmış. Ama 50 yaşlarında bir hanım. Kadıncağız tutturdu ‘ben de geleceğim’ diye, bilmiyor olayları. Kalktı bizle Mona Lisa’ya geldi. Otobüste o firmanın ortaklarından bir adam falan var, adam utancından arka koltuğa kaçtı. Mona Lisa kapalı bir bölge. İçeri girerseniz, ‘ben sıkıldım gidiyorum’ da diyemezsiniz. Geldi bizimle ama sonra beş saat otobüsün içinde bekledi, inemedi. Çünkü otobüslerin beklediği yerden içeride ne olup bittiği görünüyordu. Sonra kimseyle konuşmadı.

image

YALTA BORSASI

Peki hiç kültür gezileri falan olmaz mı?

-Hiçbir Türk’ün mesela Yalta’da tur yaptığını görmedim. Lobi-yatak odası-restoran arasında geçirirler tatili. Bunlar çok büyük otellerdir. Ve bir borsası vardır. Kafilenin geldiği ilk gün borsa 100 dolardan açılır. Son günlerde 10 dolara falan iner. Ama o sırada başka bir kafile gelirse, mesela İtalyanlar, borsa tekrar 100 dolara fırlar.

 

Başınıza iş aldığınız hiç olmuyor mu?

-İçlerinde aşık olanlar oluyor. Eminim ki karısına bir kez dahi etmediği iltifatları orada karşısındaki kadına tercüme ettiriyor. Gözlerinin ne kadar güzel olduğunu, kalbinin hızlı hızlı atmaya başladığını söylettiriyor. Mesela Ankara GİMAD’dan bir arkadaşımız var, gıda sektöründe bir firmanın Ankara temsilcisi. Soçi’de tanıştığı hanıma aşık oldu. Gidiyor, geliyor. Arada kadını buraya getirtiyor. Karısının elini tutamıyor, ona çiçek veremiyor, belki de karısından istemiyor bunları, bu bir kültür... Türk erkeği kadını mutlaka gecelik tutuyor. Çünkü kadına sarılmak istiyor, birlikte uyumak istiyor. Bayici amcam orada romantizmini yaşıyor.

image

 

BABAMA SÖYLEME !

Seks turizminin meraklıları arasında her tür insan var yani?

-Altı sene önce, yine Bangkok’ta Mona Lisa’dayız. Bir bayi 16 yaşındaki oğlunu getirmiş. Geldi bana dedi ki: Ben bu çocuğun bunu yaşamasını istiyorum ama laubali olmak da istemiyorum. Neyse çocukla bizi yalnız bıraktılar. Adam taksiye biner gibi yaptı, karşı kaldırımda bekledi. İçeriye de anlattık oğlanın durumunu. Çocuk çıktı ve deli gibi sevinçli, arabaların lastiklerine vuruyor, atlıyor zıplıyor: Cem Abi, Cem Abi n’olur babama söylemeyelim. Halbuki adam karşıdan izliyor oğlunu!

 

Bizi Twiterden  takip edin gündemden 'O AN ' HARERİNİZ OLSUN


http://twitter.com/#!/SEFFAFGAZETE

                                            

Şeffaf Gazete.com

 


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 35 MİLYAR TL. KİMLERE GİTTİ ? Çiğdem Toker
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 GELDİ ÇATTI SEÇİM
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SÖZLER VE YAZILAR
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KABULLENMİŞ GÖZÜKMEK
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

TÜRKİYE SEÇİME GİDİYOR CUMHURBAŞKANI OYUN KİME ?EN ÇOK OKUNANLAR