Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İBB ARSASI AVM RESIDANCE ALANI OLDU
İBB ARSASI AVM RESIDANCE ALANI OLDU
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB), hizmet binası yapmaya karar verdiği ancak daha sonradan vazgeçtiği Seyrantepe’deki arazi otel ve rezidans alanı oldu. 
20 Şubat 2017, 00:44

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB), hizmet binası yapmaya karar verdiği ancak daha sonradan vazgeçtiği Seyrantepe’deki arazi otel ve rezidans alanı oldu. 

7 YIL ÖNCEKİ PROJE

Cumhuriyet'ten Hazal Ocak'ın haberine göre, Seyrantepe’de Türk Telekom Arena Stadı’nın hemen karşısındaki araziye İBB tüm müdürlüklerinin ve iştiraklerinin yer aldığı 60 katlı akıllı bina projesini 2010 yılında hazırladı. Seyrantepe Hizmet Binası için üç tane de ihale yapıldı. İBB projeden 2015 yılında vazgeçerek Fatih Saraçhane’de bulunan mevcut binada hizmet vermeye devam edeceğini duyurdu. İBB mülkiyetinde görünen arazi ilk önce, 18 Ocak’ta, İBB iştiraki İMAR A.Ş. mülkiyetine geçirildi. İmar A. Ş. arazinin mülkiyetine geçmesinden 20 gün sonra yani 7 Şubat’ta İBB’ye bir dilekçe yazdı. Dilekçede, arazinin imar planı notlarına, AVM, rezidans, konaklama tesisleri, otel ve motel fonksiyonlarının eklenmesini istedi.

Teklifin görüşmeleri sırasında söz alan CHP’li Meclis üyesi Esin Hacıalioğlu tepki göstererek “Bu teklif İstanbul halkıyla dalga geçmek gibi. Belediye Başkanlığı binasından vazgeçtik, rezidans ve AVM olsun, diyoruz. İstanbul’a yakışmıyor. Tarihiyle dokusuyla duygularıyla halka hitap edilmeli” diye konuştu. 

Teklif, CHP’li Meclis üyelerinin ret oyuna karşın AKP’li Meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 35 MİLYAR TL. KİMLERE GİTTİ ? Çiğdem Toker
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 GELDİ ÇATTI SEÇİM
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SÖZLER VE YAZILAR
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KABULLENMİŞ GÖZÜKMEK
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

TÜRKİYE SEÇİME GİDİYOR CUMHURBAŞKANI OYUN KİME ?EN ÇOK OKUNANLAR