Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İSTANBUL'UN EN İYİ 20 OFİS BİNASI
İSTANBUL'UN EN İYİ 20 OFİS BİNASI
Ofisraporu.com kullanıcı ihtiyaç ve kriterleri doğrultusunda İstanbul’un en iyi ofis binalarını değerlendirdi. İstanbul Avrupa Yakası’nın en iyi ofis binası Orijin Plaza-Maslak, İstanbul Anadolu Yakası’nın en iyi ofis binası AND-Kozyatağı oldu.
6 Mart 2017, 11:40
 
 
İstanbul'un en iyi ofis binaları belirlendi. Maslak Orijin Plaza ve Kozyatağı'nda bulunan AND eşit puanlar alırken İstanbul'en en beğenilen plazaları oldular.
 
 Orjin Plaza büyük ve verimli kat alanı, İstanbul’un en yüksek otopark kapasitesine sahip olması, tek mülkiyete sahip olması, VIP asansörü, gelişmiş bina içi sosyal alanlara sahip olması gibi özelliklerle öne çıkarken AND de İstanbul’un en geniş lobi alanına sahip binası olması, LEED Platinum Sertifikası, yüksek otopark ve asansör kapasitesi, ziyaretçi ve servis araç parkı gibi özelliklerle rakiplerinin önüne geçiyor. Orjin ve AND’yi Levent 199-Levent, Torun Tower-Esentepe, Paladium Tower-Ataşehir, Allianz Tower-Kozyatağı, Ferko Signature-Levent, Nidakule Levent-Levent, River Plaza-Levent, Trump Tower-Mecidiyeköy ve Emaar Square-Göztepe projeleri takip etti.
 
image
 
ANADOLU YAKASI, YENİ İŞ MERKEZİ
 
Listedeki 3 binanın Kozyatağı, Ataşehir bölgesinde, 1 binanın da Göztepe bölgesinde bulunması artık Anadolu Yakası’ndaki ofis bölgelerinin de en az Avrupa Yakası kadar önemli iş merkezleri haline geldiğinin de bir göstergesi. Ayrıca listedeki binaların ortak özelliği hem bina içinde hem de yakın çevrede sosyal imkanların ve ulaşım imkanlarının gelişmiş olması. Bu da kullanıcıların ofislerini artık bir bina değil bir yaşam alanı olarak gördüklerinin ve şirketlerin çalışan memnuniyeti ve bağlılığına daha çok değer vermeye başladığını gösteriyor.
 
HANGİ KRİTERLERE GÖRE SEÇİLİYOR
 
Ofisraporu bu binaları puanlarken aralarında konumu, alt yapısı, verimlilik oranı, teknolojik imkanları, çalışanlara sunduğu sosyal aktivite imkanları, temiz hava kapasitesi, ısıtma soğutma sistemleri, internet erişimi, kolay ulaşılabilir olması, otoparkı, kullanılan asansörlerin kalitesine kadar 100 ayrı kriter göz önünde bulundurdu. Bu kriterlerden bazıları aşağıdaki tabloda yer alıyor:
 
image
 
İşte İstanbul'un en iyi 20 ofis binası.
 
1) Orjin Plaza- Maslak  &   AND- Kozyatağı
 
3) Levent 199- Levent
 
4) Torun Tower- Esentepe
 
5) Paladium Tower-Ataşehir
 
6) Allianz Tower-Kozyatağı
 
7) Ferko Signature-Levent
 
8) Nidakule Levent-Levent
 
9) River Plaza-Levent
 
10) Trump Tower-Mecidiyeköy
 
11) Emaar Square-Gözepe
 
12) Uniq Istanbul-Maslak
 
13) Maslak Link-Maslak
 
14) Vadi İstanbul-Kağıthane
 
15) Nidakule Göztepe
 
16) Kristal Kule-Levent
 
17) Büyükdere 195-Levent
 
18) Akkom Ofis Park-Ümraniye
 
19) Sun Plaza-Maslak
 
20) Tekfen Tower-Levent
 
Şeffaf Gazete.com
 
 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 35 MİLYAR TL. KİMLERE GİTTİ ? Çiğdem Toker
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 GELDİ ÇATTI SEÇİM
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SÖZLER VE YAZILAR
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KABULLENMİŞ GÖZÜKMEK
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

TÜRKİYE SEÇİME GİDİYOR CUMHURBAŞKANI OYUN KİME ?EN ÇOK OKUNANLAR