Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DOLANDIRICI İNŞAATÇI TEMEL BULUT TUTUKLANDI
DOLANDIRICI İNŞAATÇI TEMEL BULUT TUTUKLANDI
Bulut İnşaat dolandırıcılıkta sınır tanımayan ilginç reklam kampanyası ile dikkati çekmiş, Başbakan Erdoğan’ın projesine destek oluyoruz diyerek proje bitiminde 3 çocuk taahhüt edene yüzde 33 indirim vaad etmiş,projeden ev alanlar 3.çocuğu yapmıştı, fakat dolandırılan insanlar evlerine kavuşamadılar.Temel Bulut, İstanbul’da bir çay bahçesinde yakalandı.
29 Ocak 2018, 21:51

 

Türkiye ve KKTC’de çok sayıda vatandaşın mağduriyetine neden olan ve Türkiye’deki Esenyurt ilçesinde de gerçekleştireceği projeden sattığı daireleri sahiplerine teslim etmediği gerekçesiyle hakkında dolandırıcılık suçundan 910 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Bulut İnşaat’ın sahibi Temel Bulut, üç gün önce İstanbul’da bir çay bahçesinde yakalandı.

Esenyurt’ta gerçekleştireceği projeden sattığı daireleri sahiplerine teslim etmediği gerekçesiyle hakkında dolandırıcılık suçundan 910 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Bulut İnşaat’ın sahibi Temel Bulut, üç gün önce İstanbul’da bir çay bahçesinde yakalandı. Bakırköy 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarılan Temel Bulut, tutuklanarak cezaevine gönderildi. image
 
İnsanlar maketten ev beğendi. Peşinatı verdiler 3.çocuğu yaptılar
 
Bulut İnşaat dolandırıcılıkta sınır tanımayan ilginç reklam kampanyası ile dikkati çekmiş, Başbakan Erdoğan’ın projesine destek oluyoruz diyerek proje bitiminde 3 çocuk taahhüt edene yüzde 33 indirim vaad etmiş,projeden ev alanlar 3.çocuğu yapmıştı fakat dolandırılan insanlar evlerine kavuşamadılar.
 
Mahkeme, yüzlerce mağdurun olduğu davada güvenlik gerekçesiyle Bulut’un savunmasını gelecek celse SEGBİS yöntemiyle alacak.
 
Hakkında ‘Tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı” suçundan 910 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Bulut İnşaat’ın sahibi Temel Bulut, için Bakırköy 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Temmuz 2016 tarihinde duruşmalardan kaçtıkları gerekçesiyle Mine Turgut ve Temel Bulut hakkında yakalama kararı çıkarmıştı.
 
Mine Turgut yaklaşık 1,5 yıl önce tutuklandı.
 
Hakkında yakalama kararı bulunan Bulut İnşaatın sahibi Temel Bulut, 26 Ocak 2018’de bir çay bahçesinde polis tarafından yakalandı. Bakırköy Adliyesi’ndeki ağır ceza mahkemelerin bir çoğunda davaları bulunan Bulut İnşaat sahiplerinin Bakırköy 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde de 130 mağdurun şikayetçi olduğu bir dosyası var. Çay bahçesinde yakalanan Temel Bulut, bugün hakim karşısına çıktı. Mahkeme, mevcut delil durumu, sanığın kaçma ve delilleri karartma şüphesinin mevcudiyeti, kuvvetli suç şüphesi ve müşteki sayısını göz önünde bulundurarak tutuklanmasına karar verdi.
 
image
 
 ‘İNSANLAR TEMEL BULUT’U GÖRÜNCE GALEYANA GELİR
 
Tutuklamaya karşı savunması sorulan Temel Bulut, “Savunma yapmak istiyorum. 900 mağdur var, 300’ü bana dava açtı” diyerek savunma yapmak istediğini söylese de avukatları müdahale ederek ayrıntılı savunma yapılabilmesi için mahkemeden süre talep etti. Bulut’un avukatı ayrıca gelecek celse müvekkilinin duruşmaya getirilmeyerek savunmasının SEGBİS yöntemiyle alınmasını istedi. Gerekçesini ise şöyle açıkladı; “İnsanlar burada Temel Bulut’u görünce galeyana gelecek ve yargılama yapmak mümkün değil. Bu dosyanın birçok mağduru var. Ödemelerle ilgili de ayrıntılı savunma yapacağız. Bu nedenle mahkemeden bize savunma için süre verilmesini talep ediyoruz” dedi.
 
METRİS’E GÖNDERİLDİ
 
Talebi yerinde gören mahkeme de, Bulut’un gelecek celse duruşmaya getirilmeyerek cezaevinden SEGBİS yöntemiyle savunmasının alınması yönünde karar verdi. Tutuklama kararının ardından Temel Bulut, Metris Cezaevine gönderildi.
 
 
KKTC'DE EN BÜYÜK BÜYÜK DOLANDIRICILIĞA İMZA ATTI
 
2011 yılında inşaat sektörüne giren, Kuzey Kıbrıs Dikmen bölgesinde Eviva Lavinium Sitesi’ni natamam satın alarak teslim etmesi gereken yüzlerce evi teslim etmeyen, inşaat müteahhitleri ve birçok esnafı da ödemeyerek adadan kaçan Temel Bulut, ardında 600’e yakın mağdur bıraktı ve hala bu maduriyetler çözülmüş değil..
 
Tekirdağ'da 2 bin kişilik konut yapma iddiası ile kampanya yaptığı sırada Bulut İnşaat Firması, 5 bin kişiye 5, 10, 20, 50 ve 100 TL'lik banknotlardan oluşan 200 bin TL dağıtmış Temel Bulut o gün Türkiye'de ana haberlere konu olmuştu..
 
Bulut İnşaat’ın projelerinden ev alan kişilerden 130’u Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. 
 
Savcılık soruşturma sonunda hazırladığı fezlekeyi Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi. Başsavcılık hazırladığı iddianamede Temel Bulut, oğulları Özkan Oral Bulut ve Volkan Vural Bulut, gelini Ecem Bulut, yeğeni Alper Fatih Bulut ile Mine Turgut’un “Tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı” suçundan yargılanmaları için dava açmıştı. Aynı konu ile ilgili Bakırköy Adliyesi’nin ağır ceza ve asliye ceza mahkemelerinde birçok dosya bulunmakta. Mağdur avukatlarının duruşmalardaki beyanlarına göre ise ailelerle birlikte 8 bine yakın mağdur bulunuyor.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ÜÇ ZİYARET ÜÇ KURGU -Fehim Taştekin
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 EGE'DE SOYDAŞLARIMIZ ASİMİLE EDİLİYOR
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BURSA'NIN MERKEZİNDE KÜÇÜK SURİYE ( 2 )
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA

SİTE ANKET

2018 / 19 FUTBOL SEZONUNDA HANGİ TAKIM ŞAMPİYON OLUR
EN ÇOK OKUNANLAR