Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İZMİR'DE GAYRİMENKUL SAHTEKARLIĞI
İZMİR'DE GAYRİMENKUL SAHTEKARLIĞI
İzmir'de düzenlenen operasyonda, 'İstanbullu Banker' olarak bilinen Mehmet Vecihi Eröge'ye ait konutların kendisinin haberi olmadan sahte kimlik kullanarak sattıkları iddiasıyla 11 şüpheli gözaltına alındı..
15 Şubat 2020, 19:54
 
 
İzmir merkezli operasyonda Mehmet Vecihi Eröge'ye ait taşınmazların sahte kimlik ve dublör kullanarak 20 milyon liralık satış yaptıkları iddia edilen şüpheliler yakalandı.
 
Sputniknews'de yer alan habere göre; 'İstanbullu Banker' olarak bilinen Mehmet Vecihi Eröge ait konutları sahte evraklar ile sattıkları iddia edilen şüpheliler, İzmir'de düzenlenen operasyonda yakalandı.
 
İzmir, İstanbul ve  Ankara  Cumhuriyet Başsavcılıklarınca yürütülen 6 farklı soruşturma kapsamında,  İzmir  Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince soruşturma başlatıldı.
 
image
 
"İstanbullu Banker" olarak tanınan Mehmet Vecihi Eröge'nin 2015 ve 2016 yılları arasında İzmir'in Konak, Seferihisar ve Dikili ilçeleri, İstanbul Beyoğlu ve Beylikdüzü ilçeleri ile Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki mülklerinin, bilgisi dışında sahte kimlik ve dublör kullanarak satışını yapıp yaklaşık 20 milyon TL haksız kazanç sağladıkları öne sürülen şüphelilere ilişkin İzmir, İstanbul, Ankara, Balıkesir ve Antalya'da eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.
 
Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, yönetme ve örgüte üye olma, nitelikli dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik, özel belgede sahtecilik, kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme suçlamalarıyla 11 kişi yakalandı.
 
Müteahhitlerin güvenini kazanan dolandırıcılar piyasayı 50 milyon TL dolandırdı!

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 KORONAVİRÜS'ÜN VERGİLERE ETKİSİ
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SAĞLIKLI GÜÇLÜ TOPLUM
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BAŞBAKAN TATAR'A İTİBAR SUİKASTI

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR