Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EV SAHİBİ OLMA HAYALLERİ HÜSRAN OLDU
EV SAHİBİ OLMA HAYALLERİ HÜSRAN OLDU
İstanbul Üsküdar’da çok sayıda kişi, ‘ucuz arsa’ vaadi ile dolandırıldı. Mağdurlar, kaybettikleri paranın izini sürdüklerinde ikinci bir şok yaşadı. ‘Ramazan Bulut’ olarak bildikleri kişinin gerçekte Orçun Azrak olduğunu öğrendiler. Azrak’ın, eski çalışanı Ramazan Bulut’un kimliğini kullandığı ortaya çıktı.
23 Mayıs 2020, 22:29
 
İstanbul Üsküdar'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Patron, 5 yıl önceki çalışanının kimliğiyle onlarca kişiyi dolandırdı. Ucuz arsa vaadiyle vatandaşları kandıran 'Ramazan Bulut' ismiyle kandıran kişinin gerçekte ismi Orçun Azrak çıktı.
 
Orçun Azrak, 5 yıl önce Eskişehir'de çalışanının kimliğini çalarak sırra kadem basmıştı. 10 milyon liraya yakın vurgun yapan Orçun Azrak'ın gerçek yüzünü Erdoğan Öztaş’ın avukatı Merve Uçanok çıkardı. Merve Uçanok dolandırıcılıkla suçlanan kişinin izini sürdü ve oldukça dikkat çeken bilgilere rastladı.
 
image
 
ÇALIŞANIN KİMLİĞİNİ KULLANDI
 
Ortaya çıkan bilgilere göre, Erdoğan Öztaş’ı yıra çok sayıda kişiden para toplayan isim ‘Ramazan Bulut’ değil Orçun Azrak. İddiaya göre Azrak, 5 yıl önce Eskişehir’de kurduğu inşaat şirketinde yanında çalışan Bulut’un kimliğini alarak sırra kadem bastı.
 
image
 
AYNI DAİRYİ BİR ÇOK KİŞİYE SATTI
 
Ulaşılan bilgilere göre Azrak, İstanbul’a gelmeden önce Eskişehir’de faaliyet yürüttü. Memleketi Eskişehir’de inşaat şirketi kuran Azrak, konut satışı yapmaya başladı. Ancak, kat karşılığı giriştiği projeler yarım kaldı. Yarım kalan projelerden konut alan çok sayıda kişi de Azrak hakkında dava açtı. Dava dosyalarına göre, aynı dairenin çok sayıda kişiye satıldığı bilgisi de yer aldı.
 
image
 
EMEKLİ İKRAMİYESİ  OTOMOBİL DE GİTTİ
 
Dava dosyalarına, mağdurlar arasında emekli emniyet müdürü, astsubay, öğretmen, galerici ve işçilerin de oldu çok sayıda kişi bulunuyor. Bahadır K., iki daire satın almak isterken emekli ikramiyesini, annesine ait bir daireyi ve otomobilini satarken, Özlem K. ve Erhan K. ise, ev sahibi olma hayaliyle 164 bin TL ödeme yaptı; ancak dairelerini alamadı.
 
Otomotiv galerisi sahibi Süreyya Ö., Nuri Y., Elife Y., Erhan Y., Fikret K. Çetin İ., Nurhan Ü., Hatice Ö., Halil D de benzer şekilde Orçun Azrak’a karşı dava açan isimlerden birkaçı.  Öte yandan, Azrak hakkında şikâyetçi olan bir diğer isim ise, bir dönem yanında çalışan Ramazan Bulut oldu.

 


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 DENİZ POYRAZ'I KİM ÖLDÜRDÜ ? Rıza Türmen
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KKTC HALKI ADETA PANİK ATAK OLDU!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 HASAN KARAL'A AÇIK ÇAĞRI
Engin Ertem Engin Ertem
 YATIRIMDA YENİ TREND KIRSAL ARAZİLER
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 SIRBİSTAN’ DA BAŞLAYAN TÜRK AŞKI

SİTE ANKET

''YILIN TARAFTARI '' HANGİ TAKIMIN TARAFTARIDIR OYUN KİME?EN ÇOK OKUNANLAR