Güzel ülkemiz için yazıyoruz - ÇİFTÇİLER TOWERS PROJESİ KAVGASI! Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/diger-haberler-2/37036/ciftciler-towers-projesi--kavgasi

 

ÇİFTÇİLER TOWERS PROJESİ KAVGASI!
ÇİFTÇİLER TOWERS PROJESİ  KAVGASI!
İstanbul'un en popüler mega inşaat projelerinden olan Çiftçiler Towers kaçak yapılaşma nedeniyle mühürlenmiş, ardından imar barışıyla yasal hale getirilmişti. Çiftçi Towers’ın ortakları arasında anlaşmazlıklar ortaya çıkmış ortaklık bozulmuştu.Proje Yüklenicisi Türkerler İnşaat, arsa sahibi Çiftçiler Holding'in patronuna mahkemede suçlamalar yöneltti.
17 Şubat 2021, 20:38
 
İstanbul’un en değerli lokasyonlarından Zincirlikuyu’da Çiftçiler Holding ve Türkerler İnşaat tarafından hayata geçirilen Çiftçi Towers’ta sorunlar büyüdükçe büyüyor.
 
Dev inşaat projesinde kavga büyük 
 
Geçtiğimiz yıl alıcılara mektup gönderen proje ortakları, gecikme için birbirilerini suçlayarak ağır iddialarda bulunmuştu. Ocak 2021’nin son günlerinde ise proje ortakları arasındaki gerilim adliyeye taşındı.
 
Türkerler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı, arsa sahibi Çiftçiler Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Mehmet Çiftçi hakkında suç duyurusunda bulundu.
 
Yapılan suçlamalar ise şöyle: Nitelikli dolandırıcılık, vergi kaçakçılığı, sahte fatura düzenleme ve kullanma, yanıltıcı belge kullanma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama…
 
image
 
İmar planlarında ticaret merkezi ve turizm alanı olan 23 bin metrekarelik arazide yükselen Çiftçi Towers için Beşiktaş Belediyesi’nden apart otel yapı ruhsatı alınmasına rağmen, 308 lüks konut ve alışveriş merkezi inşa edildi.
 
Basının konuyu gündeme getirmesi ile kaçak inşaat nedeniyle iki yıl boyunca mühürlü kalan 46 katlı iki blokluk proje için imar barışından yararlanıldı ve mühür söküldü. Ancak, 3 yılda tamamlanması gereken proje 8 yıl olmasına rağmen hala bitirilemedi.
 
Her biri milyonlarca dolar değerinde olan rezidansları Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, komedyen Cem Yılmaz gibi iş ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri satın almıştı. Geç teslim nedeniyle yatırımcılar, zarara uğradıklarını ifade ederek yargıya başvurmuştu.
 
Türkerler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, alıcılara geçtiğimiz yıl temmuz ayında gönderdiği mektupta inşaattaki gecikme nedeniyle arsa sahibi Çiftçiler Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çiftçi’yi suçlamıştı. Kazım Türker, Çiftçi ailesine ait bazı özel dairelerin içine kat ilavesi ve yüzme havuzu yapıldığını, imara aykırı aşımlara gidildiğini vurgulamıştı.