Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
REZA ZARRAB'IN ENİŞTESİNE DEV İMAR PASTASI
REZA ZARRAB'IN ENİŞTESİNE DEV İMAR PASTASI
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, İzmir’in turistik ilçesi Seferihisar’da yaklaşık 3 milyon metrekarelik alanı imara açtı. İmara açılan 5 parselden oluşan arazinin Reza Zarrab'ın eniştesi olan NAB Holding’in patronu Behram Eromi’ye ait olduğu ortaya çıktı.
29 Haziran 2024, 13:50
 
ABD’ye kaçıp itirafçı olan Reza Zarrab’ın ablasıyla evli olan Behram Eromi’ye imar piyangosu vurdu.
İzmir Seferihisar’daki 3 milyon metrekarelik arazisi imara açıldı.5 parselden oluşan arazinin İran, Azerbaycan ve Türkiye’de iş yapan Reza Zarrab’ın eniştesi NAB Holding’in patronu Behram Eromi’ye ait olduğu ortaya çıktı. 
 
image
 
Bakanlık bunun için önce bölgeyi rezerv alan ilan ederek tüm yetkiyi üzerine aldı. Böylece belediyeyi konunun dışında bırakan bakanlık, ilçenin gözde yerlerinden Kayalar mevkiindeki alanda imar planı değişikliği yaptı.
 
Bakanlık, Seferihisar ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne görüş sormadı.
Bakanlık, özel mülkiyet kapsamındaki 236 hektarlık alanın 218 hektarlık kısmını mera vasfından çıkartarak kentsel gelişme bölgesi olarak düzenledi. 176 hektarlık kısmını konut ve ticaret alanı olarak planlandı. 4 bin 217 konutta 30 bin kişinin ikamet etmesi ön görüldü. Arazi maddi değeri çok düşük mera vasfındayken bir kentsel gelişim alanına dönüşünce milyarlarca liralık rant değeri oluştu.
 
SEFERHİSAR BELEDİYE BAŞKANI YETİŞKİN İPTALİ İÇİN DAVA AÇACAK
Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, rant projesinin iptali için dava açacaklarını belirterek tepkisini şöyle gösterdi: “Buraya birdenbire 30 bin nüfus getirilmesi ön görülüyor. Sonra diyecekler ki, buranın yolunu, alt yapısını, arıtmasını vesaire sen yap. Mera alanı örneği görülmemiş şekilde imara açılıyor. Yeşil alan için yer bırakmamışlar. Tamamıyla yanlış, çok kötü ve kişiye özel yapılmış planı mahkeme yoluyla iptali için çalışacağız.”
 
Şirketin olduğu tarihi yalıda 150 milyon lirası çalınmıştı
Eromi Ailesi’ne ait İstanbul Sarıyer’deki Memduh Paşa Yalısı iki hafta önce hırsızlık olayıyla gündeme gelmişti. Yalıdaki kasalarda bulunan yaklaşık 150 milyon lira değerinde dövizi çalınmış, polis şüphelileri kısa süre içinde yakalamıştı.Paranın bir kısmı ele geçirilirken, diğer kısmının bulunması için çalışma yapıldığı bildirilmişti.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 REZAN EPÖZDEMİR'DEN TARİHİ FLORYA UYARISI
Engin Ertem Engin Ertem
 ARAZİ YATIRIMI İÇİN DOĞRU VE YANLIŞLAR
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BİTMEYEN TUTKUDUR SEVENİNE BODRUM

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR