Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TERÖR RUSYA'YI DA VURDU
TERÖR RUSYA'YI DA VURDU
Rusya'nın St. Petersburg kentinin  metrosunda bir patlama meydana geldi. Rusya Ulusal Terörle Mücadele Komitesi, patlama 9 kişinin öldüğünü, 20 kişinin de yaralandığını belirtti.
3 Nisan 2017, 16:01

Rusya'nın St. Petersburg kentinin  metrosunda bir patlama meydana geldi. Rusya Ulusal Terörle Mücadele Komitesi, patlama 9 kişinin öldüğünü, 20 kişinin de yaralandığını belirtti. Rusya Federasyon Konseyi Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı patlamanın nedenini terör saldırısı olarak açıkladı. 

image

Başka bir metro istasyonunda da bir patlayıcı tespit edildiği ve bunun etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Rusya'nın St. Petersburg kentindeki metroda meydana gelen patlamada en az 9 kişinin öldüğü, 50 kişinin de yaralandığı bildirildi. Rus haber ajansı Tass, patlamanın kent merkezindeki iki metro istasyonu arasında meydana geldiğini duyurdu.
 
Rusya Ulusal Terörle Mücadele Komitesi patlamanın yerel saatle 14.20 sularında metro Teknoloji Enstitüsü istasyonundan Sennaya Ploshchad istasyonuna doğru hareket halindeyken meydana geldiğini bildirdi. 
 
image
 
St. Petersburg'daki Ploşad Vosstaniya istasyonunda da bir el yapımı patlayıcının da etkisiz hale getirildi
 
Komite başka bir metro istasyonunda da bir patlayıcı tespit edildiğini ve bunun etkisiz hale getirildiğini kaydetti.St. Petersburg metrosundan yapılan açıklamada ise Teknoloji Enstitüsü ve Sennaya Ploshchad metro istasyonlarının kapatıldığı kaydedildi. Yolcuların komşu iki metro istasyonunun tek ray hattı üzerinden metro sistemi dışına ulaştırıldığı belirtildi.image
 
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sözcüsü, Putin'in pazartesi günü bir buluşma için St. Petersburg yakınlarında bulunduğunu kaydetti.
 
Putin kent merkezine yaklaşık 20 kilometre mesafedeki Strelna semtindeki resmi konutundan yaptığı açıklamada olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarına baş sağlığı ve yaralananlara ise acil şifalar diledi. Putin, patlamanın ardında bir terör eylemi olup olmadığının araştırıldığını kaydetti.
 
Moskova metrosuna yönelik birçok bombalı saldırı düzenlenmişti. Şimdiye kadar St. Petersburg metrosuna yönelik bir saldırı ise yaşanmamıştı. Patlamaların ardından Moskova metrosunda da ek güvenlik önlemleri alındığı duyuruldu.
 
Daha önce Moskova toplu ulaşımına yönelik "terör saldırısı" girişimlerinin engellendiğini kaydeden Rusya istihbarat birimleri, söz konusu girişimlerin aralarında IŞİD tarafından yetiştirilmiş olanların da bulunduğu saldırganlar tarafından düzenlenmeye çalışıldığını belirtiyor.
 
Başbakan Binali Yıldırım, Rus mevkidaşı Medvedev'e, Rusya'nın St. Petersburg metrosunda meydana gelen patlamada hayatını kaybedenler için başsağlığı, yaralılar için acil şifalar dileklerini iletti.
 

 


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 35 MİLYAR TL. KİMLERE GİTTİ ? Çiğdem Toker
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 GELDİ ÇATTI SEÇİM
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SÖZLER VE YAZILAR
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KABULLENMİŞ GÖZÜKMEK
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

TÜRKİYE SEÇİME GİDİYOR CUMHURBAŞKANI OYUN KİME ?EN ÇOK OKUNANLAR