Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İSVEÇ'TE KAMYONLU TERÖR
İSVEÇ'TE KAMYONLU TERÖR
İsveç‘in başkenti Stockholm’de bir kamyon yayaların üzerine sürdü. Olayda 3 kişi öldü. İsveç Başbakanı Stefan Löfven ülkesinin saldırı altında olduğunu, olaydaki her detayın terörist bir saldırıyı gösterdiğini söyledi.
7 Nisan 2017, 15:30
 
 
İsveç’in başkenti Stockholm'de bir kamyonun işlek alışveriş caddeleri olan Drottninggatan ve Kungsgatan caddelerinin kesiştiği yerde yayaların üzerine sürüldüğü bildiriliyor. Olayda hayatını kaybeden ve yaralananlar olduğu belirtiliyor. 
 
İsveçli bira markası Spendrups'a ait olduğu belirtilen kamyonun, bir mağazanın girişine çarptıktan sonra durduğu bildirildi. Spendrups İletişim Sorumlusu Mårten Lyth, "Sürücüyle bağlantı kuramadık. Neler olduğunu bilmiyoruz" açıklamasında bulundu.
 
İsveç medyası, Stockholm'de yayaların arasına girerek 3 kişinin ölümüne sebep olan kamyon şoförünün yakalandığı anın fotoğrafını paylaştı.
 
image
 
İsveç Başbakanı Stefan Lövfen olay sonrası yaptığı açıklamada "İsveç saldırıya uğradı, tüm bulgular olayın terör eylemi olduğunu gösteriyor" dedi.
 
İsveç’in başkenti Stockholm’ün merkezinde bir kamyon sürücüsü yayaların üzerine aracını sürdü. Olayda ölü ve yaralılar var. İsveç’in başkenti Stockholm’ün merkezinde bir kamyon yayaların üzerine aracı sürdü. İsveç polisi birçok yaralı olduğunu duyurdu. Bölge güvenlik çeberine alındı. İsveç polisi saldırıda en az 3 kişinin öldüğünü açıkladı.
 
Polis kaynakları kamyonun cadde üzerindeki kalabalık bir mağazaya dışındaki kalabalığın arasına daldığını aktardı. Görgü tanıkları olay yerinde yüzlerce kişinin bulunduğunu ve herkesin kaçmaya çalıştığını söyledi.
 
image
 
​İsveç'teki terör olaı Drottningsgatan caddesinde gerçekleşti. Drottninggatan Stockholm'ün turistik alışveriş caddesi olarak biliniyor.
 
İsveç Başbakanı Stefan Lofven, bütün göstergelerin olayın terör saldırısı olduğunu gösterdiğini söyledi. 1 kişinin yaralandığını bildirdi.
 
Başbakan başkent Stockholm'e geri dönüyor,Başbakan Lofven, saldırıyla bağlantılı olarak 1 kişinin gözaltına alındığını kaydetti.Löfven, Göteborg’dan Stockholm’e hareketinden önce yaptığı açıklamada, "Hükümetimiz olayla ilgili sürekli bilgi alıyor; ilgili tüm kurumlarımızla destek vermeye devam ediyoruz" dedi.
 
image
 
İsveç televizyonu SVT bölgeden silah sesleri geldiğini bildirdi.
 
​​İsveç medyasında yer alan bilgilere göre, olay Drottningsgatan caddesinde gerçekleşti. Aftonbladet gazetesi, kamyonun cadde üzerindeki Ahlens mağazasına daldığını aktardı. Görgü tanıkları olay yerinde yüzlerce kişinin bulunduğunu ve herkesin kaçmaya çalıştığını söyledi.
 
Saldırıda 3 kişinin hayatını kaybettiğini doğrulayan İsveç polisi, ölü sayısının artabileceğini kaydetti.
 
Saldırı esnasında olay yerinde olan P4 Extra muhabiri Martin Svenningsen, "En az 3 ölü gördüm. Ama muhtemelen daha fazlası da var" şeklinde konuştu.
Aftonbladet gazetesinin aktardığına göre, olay yerine intikal eden polis aracı çevredekileri dağıtmak için yaptığı anonsta, "Dikkat, terör saldırısı" şeklinde halkı uyardı
 
image
 
Caddeye açılan yoların kapatıldığı, olay yerinde güvenlik güçlerinin konuşlandığı belirtildi. Stockholm'deki parlamento binası kapatılırken, vatandaşlara evlerinde kalma çağrısı yapıldı.
Son olarak İngiltere’nin başkenti Londra’da aynı yolla bir terör saldırısı düzenlenmiş, Belçika’nın Anvers kentinde de benzer bir girişim engellenmişti.
 
Şeffaf Gazete.com

 


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 DEVLET CİDDİYETİ İÇTE VE DIŞTA SARSILIRKEN
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ABLALAR VE ABİLER İKTİDARI -Sami Özuslu
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KKTC SEÇİMLERİNDEN ALDIĞIM MESAJ
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 İSTANBUL'UN ÇALINAN, KAYIP DEĞERLERİ…
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 '' HUKUKSUZ YASALAR '' ÜLKESİ
Merve Sarı Merve  Sarı
 HAYATI NASIL OKUMALIYIZ ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR