Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
FESTİVALE BORU İLE BİRA TAŞIYACAKLAR
FESTİVALE BORU İLE BİRA TAŞIYACAKLAR
Kişi başına ortalama 5 litre biranın tüketildiği Almanya'daki Wacken Açık Hava Festivali'ne bira, boru hattıyla taşınacak.
6 Haziran 2017, 22:13
 
Kişi başına ortalama 5 litre biranın tüketildiği Almanya'daki Wacken Açık Hava Festivali'ne bira, boru hattıyla taşınacak.
 
Dünyanın en büyük metal müzik festivalinde katılımcılar o kadar çok bira içiyorlar ki, festival yönetimi bu sene birayı etkinlik alanına boru hattıyla taşıma kararı aldı.
 
Almanya'da Ağustos ayında düzenlenecek olan Wacken Açık Hava Festivali için inşasına devam edilen 7 kilometrelik boru hattı 400 bin litre birayı yeraltından katılımcılara taşıyacak.
Deutschland | Bier-Pipeline für Festival in Wacken (picture-alliance/dpa/C. Rehder)
 
Her yıl ortalama 75 bin müzik severin katıldığı üç gün süren festivalde kişi başına ortalama 5,1 litre bira tüketiliyor. Boru hattı saniyede 6 bardak biraya eşdeğer bir debiyle akacak.
 
Festivale adını veren Almanya'nın kuzeyindeki 1800 nüfuslu kendi halindeki Wacken kasabası da, dünyanın önde gelen metal müzik gruplarının konserleriyle sıradışı üç gün geçiriyor.image
 
Bira boru hattının yapılmasındaki bir başka amaç da kırsal bir bölgede yer alan Wacken'in tarımsal toprağının bira kamyonları nedeniyle zarar görmemesi.
 
Festivalin internet sitesinde yapılan duyuruda, "Bu seneye kadar bira fıçılarını hep tarlalardan geçerek taşıyorduk. Yeni boru hattıyla toprağı korumuş olacağız" denildi.
 
Yerin 80 santimetre altına döşenen boru hattı yılında geri kalan zamanında tarımsal faaliyete engel olmayacak.
 
3-5 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşek festival 150 civarında metal müzik grubunu ağırlayacak. Megadeth,  Alice Cooper, Amon Amarth, Volbeat, Marilyn Manson, Accept, Status Quo bunlardan başlıcaları.
 
© Deutsche Welle

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 DEVLET CİDDİYETİ İÇTE VE DIŞTA SARSILIRKEN
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ABLALAR VE ABİLER İKTİDARI -Sami Özuslu
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KKTC SEÇİMLERİNDEN ALDIĞIM MESAJ
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 İSTANBUL'UN ÇALINAN, KAYIP DEĞERLERİ…
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 '' HUKUKSUZ YASALAR '' ÜLKESİ
Merve Sarı Merve  Sarı
 HAYATI NASIL OKUMALIYIZ ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR