Güzel ülkemiz için yazıyoruz - LONDRA'DA YANAN BİNADA ONLARCA KAYIP Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/dunya/30657/londrada-yanan-binada-onlarca-kayip

 

LONDRA'DA YANAN BİNADA ONLARCA KAYIP
LONDRA'DA YANAN BİNADA ONLARCA KAYIP
Londra'nın merkezindeki apartmanda çıkan yangın çok sayıda kişinin ölümüne sebebiyet vermiş, onlarca apartman sakini de hastanelerde tedavi altına alınmıştı. Londra polisi ölü sayısının 17'ye yükseldiğini açıkladı
15 Haziran 2017, 14:53
 
İngiltere'nin başkenti Londra’da Grenfell Tower isimli binada nedeni hala bilinmeyen yangında hayatını kaybedenlerin sayısı 17’ye yükseldi. Yetkililer bu rakamların çok üzerinde ölümler olabileceğini onlarca kişinin de hala kayıp olduğunu belirtiyor.
 
İngiltere Başbakanı Theresa May Londra'nın Kensington semtindeki 24 katlı sosyal konutta çıkan yangınla ilgili kamu soruşturması başlatılması emrini verdi.
 
May "Ne olduğunu öğrenmeliyiz, bir açıklamaya ihtiyacımız var. Bunu ailelere ve sevdiklerini kaybeden insanlara borçluyuz" dedi.
 
Londra itfaiye yetkilileri ise binada mahsur kalan kişilerin artık hayatta kalma olasılığının olmadığını açıkladı. Kurbanların hepsine ulaşmanın haftalar alabileceği söyleniyor.
 
Yetkililer en üst katlara ulaşamadıklarını ve düzinelerce insanın hayatını kaybetmiş olabileceğini söylüyor.image
 
Binadaki yangında 17'si ağır 80'den fazla yaralı bulunuyor.
 
May’in yanısıra İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn de kurtarma çalışmalarının sürdüğü Grenfell Tower'ı ziyaret etti.
 
Firefighters were called to the 24-storey residential tower in the early hours of Wednesday, at a time when hundreds of people were inside, most of them sleeping.
 
İtafiye görevlileri Çarşamba’nın ilk saatlerinde binada yüzlerce kişinin bulunduğun ve birçoğunun da uyuduğu bir sırada bölgeye çağrılmıştı.
 
Birçoğu komşuları tarafından uyandırıldı,binayı terketti.
 
İtafiye görevlileri de 65 yetikin ve çocuğu kurtardı ama bazıları alevler nedeniyle binadan çıkamadı.