Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
LAS VEGAS CANİSİNİN BİLİNMEYENLERİ
LAS VEGAS CANİSİNİN BİLİNMEYENLERİ
ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen saldırının faili olduğu belirtilen Stephen Paddock'un sevgilisi Marilou Danley, avukatı aracılığıyla bir açıklama yaptı.
5 Ekim 2017, 10:35
 
ABD'nin Las Vegas kentinde 59 kişinin ölümüyle sonuçlanan katliamla ilgili gizem devam ediyor. Saldırıyı gerçekleştirdiği açıklanan 64 yaşındaki ABD'li Stephen Paddock'un sevgilisinin verdiği ifade de saldırının arkasındaki nedeni aydınlatamadı.
 
Saldırı sırasında ailesini ziyaret etmek üzere Filipinler'de bulunan saldırganın sevgilisi Marilou Danley avukatı aracılığıyla yaptığı açıklada, "Stephen Paddock'u kibar, ilgili, sakin bir adam olarak tanırdım. Onu sevdim ve onunla sakin bir gelecek istedim. Bana asla bir şey söylemedi veya yapacağı korkunç şeyi anlayabileceğim bir harekette bulunmadı" ifadelerini kullandı.
 
Danley'nin açıklamasında, Paddock'un iki hafta önce kendisine sürpriz yaparak Filipinler'e bir uçak bileti aldığını ve kendisine orada bir ev alması için para gönderdiği bilgileri yer aldı. Danley, bu duruma sevindiğini ancak daha sonra Paddock'un bunları kendisinden ayrılmak istediği için yaptığını düşündüğünü belirtti.
 
Saldırıdan sonra yıkılmış bir halde olduğunu belirten Danley, "Tanrı'ya inanıyorum ve bu saldırıda zarar gören herkes için dua ediyor. Ben bir anne ve anneanneyim. Bu saldırıda sevdiklerini kaybeden herkes için kalbim kırık" ifadelerini kullandı.
 
SALDIRGAN KAÇMAYI PLANLAMIŞ
Öte yandan saldırıyla ilgili olarak Clark County Şerifi Joseph Lombardo bir basın toplantısı yaptı.
 
Lombardo, bir basın mensubunun "Onun kaçmayı deneyeceği ya da kurtulmayı planladığı yönünde bir delil elde ettiniz mi?" yönündeki sorusuna "Evet" diye yanıtladı ancak herhangi bir ayrıntı vermedi.
 
Saldırganın 22 bin kişilik kalabalığın üzerine yaklaşık 200 el ateş ettiği belirtilirken, Paddock'un aracında patlayıcı madde ve 1600 mermilik bir cephanelik ele geçirildiği belirtildi.
 
Konuyla ilgili soruşturma devam ediyor.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 VATANDAŞ VE MİLLETVEKİLLERİ AYRICALIĞI
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KTHY YENİDEN HAYATA GEÇMELİ
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?
EN ÇOK OKUNANLAR