Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İSPANYA ARTIK ÇOK KIRILGAN
İSPANYA ARTIK ÇOK KIRILGAN
İspanya'yı karıştıran Katalonya'nın bağımsızlık referandumu sonrasında görevinden alınan Katalan lider Carles Puigdemont'dan yeni bir açıklama geldi. Belçika devlet televizyonuna konuşan Puigdemont, "İspanyol adaleti çok politize oldu ama Belçika adalet temsilcileriyle işbirliği yapabilirim" dedi.
3 Kasım 2017, 22:45
 
Eski Katalonya Özerk Yönetimi Başkanı Carles Puigdemont ve 4 bakan hakkındaki tutuklama kararının Belçika'ya ulaştığı bildirildi.
 
Eski Katalan lider İspanya'ya dönmeyecek 
 
AB'nin çifte standardı tepkiye neden oluyor,Belçika Federal Savcı Eric Van Der Sijpt yaptığı açıklamada, Puigdemont için çıkarılan Avrupa çapındaki tutuklama kararını aldıklarını doğruladı.
 
Sijpt, "Kararı inceleyip, soruşturma hakimine vereceğiz. Bu, yarın, yarından sonraki gün, hatta pazartesi olabilir. Acelemiz yok." dedi.
 
İspanya Ulusal Mahkemesi, Katalonya Özerk Yönetimin tek taraflı bağımsızlık ilanındaki rolleri nedeniyle "devlete karşı başkaldırma, ayaklanma ve kamu malını kötüye kullanmakla" suçlanan Puigdemont ve 4 bakanı hakkında Avrupa çapında tutuklama kararı çıkarmıştı. 
 
Puigdemont, “Ben yargıdan kaçmıyorum. Ben yargıya gideceğim fakat gerçek yargıya gideceğim. İspanya’daki adalet yetkilileri politize oldu” ifadelerini kullandı.
 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 BİLİM; BİR ESERİ YOK AMA PROFESÖR
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 JOHNSON MEKTUBUNUN PERDE ARKASI
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 AKŞENER'İN HEDEFİ BÜYÜK -Necdet Buluz
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 NİJERYALI CİNAYETİNİN SORUMLUSU KİM ?
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 KENEVİR ÜRETİMİ KİMLERİ ÜRKÜTTÜ ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR