Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İSPANYA ARTIK ÇOK KIRILGAN
İSPANYA ARTIK ÇOK KIRILGAN
İspanya'yı karıştıran Katalonya'nın bağımsızlık referandumu sonrasında görevinden alınan Katalan lider Carles Puigdemont'dan yeni bir açıklama geldi. Belçika devlet televizyonuna konuşan Puigdemont, "İspanyol adaleti çok politize oldu ama Belçika adalet temsilcileriyle işbirliği yapabilirim" dedi.
3 Kasım 2017, 22:45
 
Eski Katalonya Özerk Yönetimi Başkanı Carles Puigdemont ve 4 bakan hakkındaki tutuklama kararının Belçika'ya ulaştığı bildirildi.
 
Eski Katalan lider İspanya'ya dönmeyecek 
 
AB'nin çifte standardı tepkiye neden oluyor,Belçika Federal Savcı Eric Van Der Sijpt yaptığı açıklamada, Puigdemont için çıkarılan Avrupa çapındaki tutuklama kararını aldıklarını doğruladı.
 
Sijpt, "Kararı inceleyip, soruşturma hakimine vereceğiz. Bu, yarın, yarından sonraki gün, hatta pazartesi olabilir. Acelemiz yok." dedi.
 
İspanya Ulusal Mahkemesi, Katalonya Özerk Yönetimin tek taraflı bağımsızlık ilanındaki rolleri nedeniyle "devlete karşı başkaldırma, ayaklanma ve kamu malını kötüye kullanmakla" suçlanan Puigdemont ve 4 bakanı hakkında Avrupa çapında tutuklama kararı çıkarmıştı. 
 
Puigdemont, “Ben yargıdan kaçmıyorum. Ben yargıya gideceğim fakat gerçek yargıya gideceğim. İspanya’daki adalet yetkilileri politize oldu” ifadelerini kullandı.
 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 VATANDAŞ VE MİLLETVEKİLLERİ AYRICALIĞI
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KTHY YENİDEN HAYATA GEÇMELİ
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?
EN ÇOK OKUNANLAR