Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KÜBA'YI SARSAN İNTİHAR
KÜBA'YI SARSAN İNTİHAR
Küba Devrimi'nin lideri Fidel Castro'nun "Fidelito" olarak bilinen büyük oğlunun intihar ettiği açıklandı. 68 yaşındaki Fidel Angel Castro Diaz-Balart depresyon tedavisi görüyordu.
2 Şubat 2018, 14:27
 
Küba bir intihar haberiyle sarsıldı. Fidel Castro'nun büyük oğlu 68 yaşındaki Fidel Angel Castro Diaz-Balart 'Fidelito' hayatına son verdi.
 
Dün gece gerçekleşen olayda, Fidelito'nun psikolojik tedavi gördüğü ve depresyon ilaçları kullandığı belirtildi.
 
68 yaşındaki Fidel Angel Castro Diaz-Balart'ın, hastanede süren psikolojik tedavisinin son zamanlarda hastane dışında devam edildiği belirtildi. Dün gece geçirdiği ağır depresyon ardından yaşamına son verdiğini açıklandı.
 
image
 
Babasına benzediği için kısaca 'Fidelito' ismiyle hitap edilen Fidel Angel Castro Diaz-Balart, Sovyetler Birliği döneminde nükleer fizik alanında yüksek öğrenim görmüştü.
Fidelito, 1980 yılından itibaren 10 yıl boyunca Küba'da nükleer program yöneticiliği yaptı ve ilk nükleer santralinin kurulması ile ilgili çok katkıları olmuştur.
 
Sovyetler Birliği'nin yıkılmasından sonra Küba'daki nükleer santral projesi iptal edilmiş ve bunun ardından Fidelito'nun halk arasındaki prestiji düşmüştü.
 
Annesi Mirta Diaz-Balart, Fidelito henüz 5 yaşındayken ABD'ye götürmüş ve eşi Fidel Castro'dan boşanmak istemişti. Küba'da gerçekleşen 1959 devriminden sonra Fidel Castro oğlu Fidel Angel Castro Diaz-Balart'ı ülkeye getirtmişti

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 KİŞİLİK DÖNÜŞTÜRME STRATEJİSİ
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 AKŞENER'İN HEDEFİ BÜYÜK -Necdet Buluz
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 ANASTASIADIS BUNAMAYA BAŞLAMIŞ OLMALI
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 NİJERYALI CİNAYETİNİN SORUMLUSU KİM ?
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 KENEVİR ÜRETİMİ KİMLERİ ÜRKÜTTÜ ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR