Güzel ülkemiz için yazıyoruz - ABD'NİN İLK TÜRK BELEDİYE BAŞKANI Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/dunya/33204/abdnin-ilk-turk-belediye-baskani

 

ABD'NİN İLK TÜRK BELEDİYE BAŞKANI
ABD'NİN İLK TÜRK BELEDİYE BAŞKANI
ABD'de ilk kez bir Türk belediye başkanı oldu Türkiye'nin New York Başkonsolosluğu Twitter hesabından, "New Jersey'e bağlı Chatham Belediye Başkanlığı'na seçilen Sayın Tayfun Selen'i tebrik etti.
4 Ocak 2019, 20:06
 
 
ABD vatandaşı da olan ve 2017'den bu yana Chatham Belediye Komitesi üyeliğine seçilen Tayfun Selen, komitede yapılan belediye başkanlığı seçiminden galip çıktı.
 
Selen'in seçilme haberini, Türkiye'nin New York Başkonsolosluğu Twitterhesabından, "New Jersey'e bağlı Chatham Belediye Başkanlığı'na seçilen Sayın Tayfun Selen'i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz." mesajıyla duyurdu.
 
image
 
Daha önce Chatham'da Belediye Komitesi üyesi ilk Türk unvanını taşıyan Selen, bu kez de ABD'de belediye başkanlığı koltuğuna oturan ilk Türk oldu.
 
Görev süresi dolan Chatham'ın önceki Belediye Başkanı Curt Ritter, 4'üncü kez bu görev için aday olmayacağını duyurmuştu. Chatham'da kanunlar gereği halk 3 ile 5 üyeden oluşan belediye komitesini seçiyor. Komite ise belediye başkanını belirliyor.
 
Tayfun Selen kimdir?
 
Cumhuriyetçi Parti üyesi olan ve 15 yıldır Chatham'da yaşayan Selen, İstanbulTeknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu.
 
New Jersey'deki Montclair State University'de işletme alanında yüksek lisans yapan Selen, "Lincold Educational Services" adlı okulun yönetiminde Kıdemli Başkan yardımcılığı görevini yürütüyor.
 
Selen, evli ve 1 çocuk babası.