Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ENFLASYON UÇTU VENEZÜELLA BATIYOR
ENFLASYON UÇTU VENEZÜELLA BATIYOR
"2018 yılı neredeyse yüzde 1.7 milyonluk enflasyon oranıyla tamamlandı. Bu verilerle Venezüella, tarihte en yüksek enflasyona sahip olan dünyanın 3 ülkesinden birine dönüşüyor
9 Ocak 2019, 22:00
 
 
Venezüella Ulusal Meclisi Maliye Komisyonu Başkanı Rafael Guzman, ülkenin geçen yılki kümülatif yıllık enflasyon oranının neredeyse yüzde 1.7 milyona ulaştığını belirtti.
 
Twitter hesabından konuyla ilgili bir açıklama paylaşan Guzman, "2018 yılı neredeyse yüzde 1.7 milyonluk enflasyon oranıyla tamamlandı. Bu verilerle Venezüella, tarihte en yüksek enflasyona sahip olan dünyanın 3 ülkesinden birine dönüşüyor. Bu, iktidarı ele geçiren ve içinde bulunduğumuz krizi çözmek için önlem önermeyenlerin çalışmalarının bir sonucu" ifadelerini kullandı.
 
image
 
Venezüella'daki ekonomik kriz uzun zamandır devam ediyor. Daha önce Uluslararası Para Fonu, 2018 sonu itibarıyla Venezüella'daki yıllık enflasyon oranının yüzde 1 milyona ulaşabileceğini öngörmüştü. Şu anki enflasyon oranıyla Venezüella'daki durum, 1923'te Almanya'nın ve 2000'li yılların sonunda Zimbabve'nin düşmüş olduğu duruma benzer hal alıyor.
 
HALK EKMEK BULAMIYOR MADURO NUSRET'TEN YİYOR 
 
image
 
VENEZÜELLA'DA YOKSULLUK ,SEFALET SOKAKLARA TAŞMIŞ
 
Nusret'de yemek yedikten sonra halkın açlığını ,yoksulluğunu umursamayan Maduro çıkan enflasyon rakamlarını umursamıyor.
 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 İMAMOĞLU O YAYINA ÇIKMAMALI -S.Önkibar
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 EGE'DE SOYDAŞLARIMIZ ASİMİLE EDİLİYOR
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BURSA'NIN MERKEZİNDE KÜÇÜK SURİYE ( 2 )
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA

SİTE ANKET

İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİ İÇİN OYUNUZ KİME OY VERECEKSİNİZ ?
EN ÇOK OKUNANLAR