Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TÜRKİYE'Yİ MÜTTEFİK OLARAK GÖRMEDİK
TÜRKİYE'Yİ MÜTTEFİK OLARAK GÖRMEDİK
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye ile hiçbir zaman müttefik olmadıklarını söyledi. Lavrov buna karşın Türkiye'nin çok yakın bir partnerleri olduğunu ve bu partnerliğin birçok alanda stratejik mahiyeti olduğunu belirtti.
14 Ekim 2020, 23:05
 
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Sputnik, Komsomolskaya Pravda ve Gorovit Moskova radyolarına açıklamalarında bir soru üzerine, “Türkiye’yi hiçbir zaman stratejik müttefikimiz olarak sınıflandırmadık. Türkiye partnerimiz. Çok yakın bir partnerimiz. Söz konusu partnerliğin birçok alanda stratejik mahiyeti var” dedi.
 
image
 
Rusya Dışişleri Bakanı, Türkiye'nin Azerbaycan'da askeri çözümü olduğu yönündeki açıklamalarına ise katılmadıklarını bildirdi. Lavrov, "Türkiye’nin dile getirdiği bu görüşe katılmıyoruz. Aynısını (Azerbaycan) Devlet Başkanı Aliyev de birkaç kez dile getirdi, bu bir sır değil. Söz konusu sorunun askeri çözümünün olduğu ya da askeri çözümün kabul edilebilir olduğuna dair açıklamalara katılmamız mümkün değil" şeklinde konuştu.
 
Rusya Dışişleri Bakanı, “Maalesef Türkiye bunu yapabilirdi ve -askeri eylemler de dahil- Azerbaycan’ın bu sorunu çözmek için gerçekleştireceği her eylemi destekleyeceğini de doğruladı” diye ekledi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 OFİS DÖNEMİ BİTTİ Mİ ? A.Nazmiye Uça
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 KÜRESEL ISINMA VE KÜRESEL İSYAN
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 FARKLILIKLARI İLE GÜNEY KORE
Engin Ertem Engin Ertem
 GÜVENLİ TATİL ROTASI 'KIBRIS ''
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ŞÖHRET

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR