Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UKRAYNA TEKRAR HAYATA DÖNECEK
UKRAYNA TEKRAR HAYATA DÖNECEK
Zelenski, Rus güçlerinin çekildiği şehirleri ziyaret etti: Yeniden hayata döndürmek için elimizden geleni yapacağız ,dedi.
4 Nisan 2022, 14:05
 
Ukrayna’nın Buça şehrinde Rus güçlerinin çekilmesi sonrası sivillerin öldürüldüğü, toplu mezarlar olduğu ve bazı cesetlerin hâlâ sokakta olduğu görülmüştü
 
Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rus güçlerinin çekildiği Kiev yakınlarındaki şehirleri ziyaret etti. Zelenski, “En mümkün zamanda bu şehirleri yeniden hayata döndürmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.
 
Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Kiev çevresindeki şehirlerde Rus güçlerinin çekilmesi sonrası durumu görmek üzere gitti. Buça, Irpin, Stoyanka’yı ziyaret ettiklerini söyleyen Zelenski, “En mümkün zamanda bu şehirleri yeniden hayata döndürmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.
 
Ukrayna’nın Buça şehrinde Rus güçlerinin çekilmesi sonrası sivillerin öldürüldüğü, toplu mezarlar olduğu ve bazı cesetlerin hâlâ sokakta olduğu görülmüştü. Görgü tanıkları, sokakta elleri bağlı cesetler görüldüğünü aktardı. 
 
Ukrayna lideri Zelenski, Buça’da yaşananları “soykırım” olarak nitelerken Batı ülkeleri de savaş suçları tespit edildiğini söyledi. Avrupa Birliği liderleri Rusya’ya yaptırımların artırılması gerektiğini belirtirken Rusya, Buça’da sivillerin öldürüldüğünü yalanlayarak, “yalan haber üretildiğini” iddia etti.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 GELSENE FETUŞ - İLHAN İREM
Engin Ertem Engin Ertem
 FAHİŞ KİRA TERSİNE GÖÇE ZORLUYOR
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 YABANCILARA KONUT SATIŞI NEDEN ARTIYOR ?
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 HASAN KARAL'A AÇIK ÇAĞRI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 SIRBİSTAN’ DA BAŞLAYAN TÜRK AŞKI

SİTE ANKET

2023 cumhurbaşkanlığı seçiminde oyunuz muhtemel adaylardan hangisine olur.
EN ÇOK OKUNANLAR