Güzel ülkemiz için yazıyoruz - NEW YORK METROSUNDA SALDIRI Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/dunya/38321/new-york-metrosunda-saldiri

 

NEW YORK METROSUNDA SALDIRI
NEW YORK METROSUNDA SALDIRI
ABD’nin New York şehrindeki metro istasyonuna yerel saatle 08.30 sularında kişi yada kişilerce ateş açıldı. Metro seferlerinin durduğu belirtilirken, en az 13 kişinin vurulduğu aktarıldı. 6 ya da 7 kişinin öldüğü, 13 yaralı olduğu ve patlayıcıların bulunduğu iddia ediliyor.
12 Nisan 2022, 14:01

 

ABD’nin New York şehrindeki metro istasyonuna yerel saatle 08.30 sularında kişi yada kişilerce ateş açıldı. Metro seferlerinin durduğu belirtilirken, en az 13 kişinin vurulduğu aktarıldı.

Kaçan saldırganın gaz maskesi ve turuncu iş montu giydiği rapor edildi.

 ABD’nin New York kentinde metroda silahlı saldırı meydana geldiği, çok sayıda kişinin vurulduğu aktarıldı. Görgü tanıkları, iki kişinin metroya girerek çevreye rastgele ateş açtığını açıkladı

image

New York itfaiyesi ise, 36. caddedeki Brooklyn metro istasyonunda birden fazla kişinin vurulduğunu ve bölgede patlayıcılar tespit edildiğini söyledi.

Yolcuların yoğun olduğu bir saatte yapılan saldırının ardından bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.New York Post gazetesi görgü tanıklarına dayandırdığı haberinde, bir şüphelinin, tanınmamak için, Metro çalışanına benzer bir tür kıyafet giydiğini öne sürdü.

                              image