Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ALMAN POLİSİ YASEMİN'İN PEŞİNİ BIRAKMIYOR
ALMAN POLİSİ YASEMİN'İN PEŞİNİ BIRAKMIYOR
Almanya’da doğan Yasemin Gündoğan’ın inci ince işleyerek gerçekleştirdiği uluslararası soygun dedektifleri harekete geçirdi. Almanya'da 8 Milyon Euro’yu çalıp Türkiye’ye kaçtığı iddia edilirken,zararı ödemek zorunda kalan sigorta şirketi, konusunda uzman İspanyol asıllı 4 dedektifi Türkiye’ye gönderdi.
16 Kasım 2023, 14:15

 

Almanya’da doğan Yasemin Gündoğan’ın inci ince işleyerek gerçekleştirdiği uluslararası soygun dedektifleri harekete geçirdi. Çalıp Türkiye’ye kaçtığı 8 Milyon Euro’yu ödemek zorunda kalan sigorta şirketi, konusunda uzman İspanyol asıllı 4 dedektifi Türkiye’ye gönderdi.

Almanya Türkiye hattında yaşanan 8 milyon Euro'luk soygun dosyası büyümeye devam ediyor.  Almanya'nın Bremen kentinde çalıştığı para taşıma şirketinden 8 milyon Euro (yaklaşık 229 milyon lira) çaldığı ileri sürülen Türk kökenli Yasemin Gündoğan, 2 yıldır Interpol tarafından aranıyor. Büyük vurgunun ardından kayıplara karışan Bremen doğumlu Yasemin'in en son Çeşme'de ortaya çıkmasının ardından sigorta şirketi, konusunda uzman 4 dedektifini Türkiye'ye gönderdi. 
 
Dedektifler önce Yasemin'in bir çöp konteyneri dolusu parayı Türkiye'ye nasıl soktuğunu tespit etti.image
 
ŞİRKETE SOYGUN İÇİN YERLEŞTİRİLDİ İHTİMALİ
Ardından Çeşme'de satın aldığı muhteşem villayı buldu. Dedektifler, 2 yıl gibi kısa bir sürede dondurmacılıktan Alman ekonomisinin neredeyse kalbine transfer olan Yasemin'in şirkete soygun için yerleştirilmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.
 
 Yasemin'in en son Çeşme'de ortaya çıkmasının ardından konusunda uzman 4 dedektif Türkiye'ye geldi. Dedektifler, soruşturma kapsamında Yasemin'e yardım ettiği gerekçesiyle Almanya'da tutuklanarak cezaevine gönderilen Büşra S.'nin ifadelerine, telefon kayıtlarına ve banka hesap hareketlerine ulaştı. 
 
Dedektifler, 21 Mayıs günü saat 21.21'de bir minibüsle şirketten kaçan Yasemin Gündoğan'ın Büşra S. ile birlikte kara yoluyla önce Avusturya'nın başkenti Viyana'ya ulaştığını, ardından paraları ticari havayolu taşımacılığı yapan kişilere paylaştırarak Türkiye'ye soktuğunu tespit etti. Yasemin Gündoğan'ın ise para transferinin hemen ardından 22 Mayıs tarihinde Almanya seyahat belgesi ile Viyana'dan İstanbul Havalimanı'na, ardından ulusal kimlik belgesi ile İstanbul'dan İzmir'e uçtuğu belirlendi.
 
İZMİR'DEN ÇEŞME'YE HAREKET ETMİŞ
Bu bilgiler doğrultusunda Türkiye'ye gelen dedektifler, Türkiye'de faaliyetlerini sürdüren bir dedektiflik şirketiyle ortaklık anlaşması imzaladı. Dedektifler, İzmir'e inen Yasemin Gündoğan'ın o gün İzmir Konak'ta lüks bir otele yerleştiğini bir gece kalıp ardından Çeşme'ye hareket ettiğini belirledi.
 
Türkiye'den Almanya'ya döndüğünde gözaltına alınıp cezaevine gönderilen Büşra Satılmış'ın telefonundan çıkan fotoğraflar üzerinden de bir araştırma başlatan dedektifler, Çeşme'de bulunan Reisdere Mahallesi'ndeki tüm villaları kapı kapı dolaştı.
 
Havuz başında çekilen fotoğraftan yola çıkan dedektifler, Yasemin Gündoğan'ın Büşra Satılmış ile birlikte yaşadığı Reisdere Mahallesi'ndeki lüks villayı bulmayı başardı. N.Ç.'ye ait havuzlu villanın bir emlak şirketi aracılığıyla bir yıllığına kiralandığı tespit edildi. Ancak Yasemin Gündoğan ve aranan arkadaşları villada bulunamadı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Engin Ertem Engin Ertem
 GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNDE YENİ ARAYIŞ
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 BİR SÜLEYMAN SOYLU KLASİĞİ -Timur Soykan
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇÖMEZ'İN TEMİNATSIZ 700 MİLYON KREDİ İDDİASI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR