Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MICROSOFT'UN DEV OYUN MAĞAZASI ATAĞI
MICROSOFT'UN DEV OYUN MAĞAZASI ATAĞI
Microsoft, mobil oyun mağazası girişimlerini hızlandırıyor. Şirketin Candy Crush veya Minecraft gibi oyunlar sunan bir mobil oyun mağazası açma planları olduğu belirtiliyor.
10 Mayıs 2024, 21:22
 
Microsoft, mobil oyun mağazası için kolları sıvadı!
Candy Crush, Minecraft ve daha fazlasını içerecek olan bu platform, Xbox ekosisteminin mobil dünyaya adım atmasını sağlayacak.
 
Başlangıçta web tabanlı olacak ve ilerleyen zamanda üçüncü taraf oyunları da eklenerek genişletilecek.
Bloomberg Teknoloji Zirvesi'nde Xbox başkanı Sarah Bond'un verdiği bir röportajda, Microsoft'un bir süredir bu mobil oyun mağazası üzerinde çalıştığını ve Temmuz ayında çıkış yapmayı planladığını açıkladı.
 
Başlangıçta, uygulama yalnızca Microsoft'un sahip olduğu oyunları, örneğin Candy Crush, Farm Heroes, Minecraft'ın mobil versiyonu, Call of Duty: Mobile ve Diablo Immortal gibi oyunları sunacak. Ancak, lansmandan kısa bir süre sonra üçüncü taraf oyunları da içerecek şekilde genişleyecek.
 
Sarah Bond, Xbox mobil oyun mağazasını gerçek bir platformlar arası oyun merkezi olarak tanımlıyor ve bunun geniş Xbox ekosisteminin bir parçası olacağını belirtiyor. Bu muhtemelen, mevcut Xbox oyun kütüphaneleriyle entegrasyon ve Microsoft Rewards ve Xbox başarıları gibi popüler özelliklerle uyumluluk anlamına gelir.
 
 
İlginç bir şekilde, mağaza ilk olarak geleneksel bir uygulama yerine bir web uygulaması olarak kullanıma sunulacak. Bunun nedeni, bağımsız olarak tüm cihazlardan ve tüm ülkelerden erişilebilen bir deneyim sunma fırsatı vermesidir.
 
Microsoft'un Xbox mobil oyun mağazasının Android Google Play Store ve iOS App Store ile rekabet etmeyi amaçladığı açıktır, ancak bu mağazanın ana ekranda özel bir varlığı olmadan büyük başarı elde edebileceği pek tahmin edilmiyor.
 
Ancak, Avrupa Birliği düzenlemelerinin Apple'ın bölgede üçüncü taraf iOS uygulama mağazalarına izin vermesine yol açmasıyla, ileride bir uygulama mağazasının açılması kuvvetle muhtemeldir.
 
Microsoft Gaming CEO'su Phil Spencer geçtiğimiz yıl Kasım ayında bir mobil oyun mağazasının hazırlıklarına başladığını ve bunu "stratejimizin önemli bir parçası" olarak nitelendirdiğini duyurmuştu.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Engin Ertem Engin Ertem
 ARAZİ YATIRIMI İÇİN DOĞRU VE YANLIŞLAR
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KONUT ALMAK ŞİMDİ DAHA ZOR OLDU
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 TÖREHAN ÇİFTİ DOKUNULMAZLIK PEŞİNDE
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR