Güzel ülkemiz için yazıyoruz - ALMANYA SINIRDIŞI DÜĞMESİNE BASTI Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/dunya/41963/almanya-sinirdisi-dugmesine-basti

 

ALMANYA SINIRDIŞI DÜĞMESİNE BASTI
ALMANYA SINIRDIŞI DÜĞMESİNE BASTI
Almanya Başbakanı Olaf Scholz, ülkede ağır suç işleyen Afganistan ile Suriye vatandaşlarının sınır dışı edilmeleri gerektiğini söyledi. "Ağır suç işleyenler Suriye ve Afganistan'dan gelseler bile sınır dışı edilmeli. Ciddi suçluların ve terör tehditlerinin burada yeri yoktur." dedi.
6 Haziran 2024, 09:47
 
Scholz 'sınır dışı etme düzenlemelerinin sıkılaştırılacak.Terörizmi yücelten herkes sınır dışı edilecek.''
 
Almanya Başbakanı Olaf Scholz, ülkede ağır suç işleyen Afganistan ile Suriye vatandaşlarının sınır dışı edilmeleri gerektiğini söyledi. Scholz, Federal Meclis'te yaptığı konuşmada, "Ağır suç işleyenler Suriye ve Afganistan'dan gelseler bile sınır dışı edilmeli. Ciddi suçluların ve terör tehditlerinin burada yeri yoktur" dedi. 
 
Şansölye ayrıca ülkede terör suçlarının yüceltilmesine de müsamaha gösterilmeyeceğini vurguladı. Scholz, sınır dışı etme düzenlemelerinin sıkılaştırılacağına işaret ederek "Terörizmi yücelten herkes tüm değerlerimize karşıdır ve sınır dışı edilmelidir" ifadesini kullandı. image
 
Almanya'da geçen hafta Mannheim'da Afgan kökenli bir kişinin polisi öldürmesinin ardından ülkede Afganistanlıları ve Suriyelileri sınır dışı etme konusu tartışılmıştı. 
Almanya İçişleri Bakanlığının bu konuda çalışma yaptığı, Afganistan ve ona komşu ülkelerle görüşmeler yürüttüğü biliniyor. 
 
Ağustos 2021'de Kabil'de iktidarın değişmesinin ardından Almanya, Afganistanlıları sınır dışı etmemişti.