Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
REKLAM FİLM MEDYA SEKTÖRÜ BULUŞTU
REKLAM FİLM MEDYA SEKTÖRÜ BULUŞTU
IFTV açılış konuşmasını yapan RATEM Başkanı Sn. Yusuf Gürsoy “IFTV, uluslararası yayıncılık sektörü ile Türkiye’nin katma değeri yüksek medya gücü arasında köprü görevi görerek işbirliği ve iletişim kanallarını geliştirmeyi hedefliyor.
28 Eylül 2017, 12:12

 

RATEM-Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği ve CEO Event tarafından düzenlenen, T.C. Ekonomi Bakanlığı, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Tanıtım Fonu desteğiyle ulusal yayıncılık sektörünü uluslararası alana taşıyan “IFTV - Uluslararası İstanbul Film ve Televizyon Forum ve Fuarı” 28 Eylül Perşembe sabahı görkemli bir törenle kapılarını açtı. 28-30 Eylül tarihlerinde devam edecek olan IFTV'nin açılışını Başbakan Yardımcısı Sn. Fikri Işık ve Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Numan Kurtulmuş yaptı.

 

image

 

IFTV açılış törenine ayrıca Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, RTÜK Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy, RATEM, RTÜK, Yargı Üyeler ve yayıncılık sektöründen yerli yabancı yüzlerce misafirler katıldı.

 

IFTV açılış konuşmasını yapan RATEM Başkanı Sn. Yusuf Gürsoy “IFTV, uluslararası yayıncılık sektörü ile Türkiye’nin katma değeri yüksek medya gücü arasında köprü görevi görerek işbirliği ve iletişim kanallarını geliştirmeyi hedefliyor.

 

Başta üyesi olduğumuz ABU Asya Pasifik Yayıncılar Birliği ile ASBU, NABSHOW gibi uluslararası yayıncılık örgütlerinin de desteklediği IFTV, medya film ve reklam sektöründeki alanlarda önemli bir buluşma noktası olmayı başarıyor.

Gürsoy ayrıca Ekim 2018’de gerçekleşecek IFTV kapsamında televizyon dizi ödülleriile dünyaya farklı bir kapı açacaklarını vurguladı.

 

image

 

Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr.Sn.Numan Kurtulmuş ise yapmış olduğu konuşmasında “IFTV’nin Türkiye’de yayıncılık, medya ve film sektörünün ilerlemesinde önemli bir katmadeğeri olacağını düşünüyorum. Radyo, televizyon ve sinema çok geniş kitlelere ulaşabilme ve tesir edebilme gücüne sahiptir. Sinema ve televizyonun yapıcı bir dille ve insanlığın ortak değerlerini artıracak bir usluple iyi şekilde kullanılması yaygınlaştırılmalıdır.

Televizyon ve sinemayı barışın, dostluğun, kardeşliğin, birbirini anlamanın, farklı kültürler arasında ilişki kurmanın köprü kurabilmenin bir vasıtası olarak kullanabilmemiz gerekmektedir.

Türkiye dünyanın en büyük kültürel hazinelerinin üzerinde oturmaktadır ve bu hazineler tam manasıyla tanıtılabilmiş değildir. Sektör temsilcilerinin bu konuda değerli çalışmalarını bekliyoruz. Farklı kültürel zenginliklerimizi barışın dilini kullanarak dünyaya tanıtacağız. Yurtdışında Türk dizilerinin tanıtımını görüyoruz ve bundan büyük memnuniyet duyuyoruz. Bizim öykülerimizi tüm dünya ile paylaşmaya devam etmenizi bekliyoruz.”dedi

 

Başbakan Yardımcısı Sn.Fikri Işık yaptığı konuşmada, “ Film ve televizyon alanı hayatın her alanını kapsamış durumda. Bundan elli yüzyıl önce hayal edilemeyecek pekçok konu bile TV-sinema sayesinde mümkün hale geldi. Biz 1. Körfez Savaşını canlı izledik, 2. Körfez Savaşını da canlı izledik. En son 15 Temmuz darbe girişimini de an be an izledik. TV’nin sihirli gücünü aslında Türkiye en son 15 Temmuz darbe gecesi gördü. Bir gazetecimizin Sn. Cumhurbaşkanımıza cep telefonu ile bağlanması ve onu bütün TV’lerin canlı yayınlaması sayesinde pekçok defa teşebbüs edilmiş ama başarılı olamamış darbe girişimi de engellenmiş oldu.

Bugün Türk dizileri yüze yakın coğrafyada izleniyor. Türk kültürünün, geleneğinin, örfünün ve ananesinin dünyaya tanıtılmasında paha biçilmez bir fırsat sunuyor. Değerlerimizin tüm dünyaya pazarlanmasında önemli bir güç. Bugün 250 milyon dolarlık ihracat hacmine sahip. Kültürel zenginliğimizin ihracatçısı sizlersiniz. Biz de hükümet olarak bu çalışmaları destekliyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Forum & Fuar Bir Arada…

Dünyada medya, iletişim ve yayıncılık sektörüne yön veren liderlerin İstanbul’da buluşacağı, ulusal vrini

 

quo;nin Türkiye&cievi:16px;">D&uun aOında &oumerlim&Uum “IFTdeir Arada…

Baştnltörlim&Uulidyuncerino;de gerum edeca Ekim Miche biD="newrtulmuş