Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
UBER'E KÖTÜ HABER
UBER'E KÖTÜ HABER
Avrupa Adalet Divanı'nın gerekçeli açıklamasında ise, "Uber'in profesyonel olmayan sürücüler aracılığıyla bireylerin buluşmasını sağlayan hizmeti, taşımacılık alanına girmektedir,dedi.
21 Aralık 2017, 09:08
 
Avrupa Adalet Divanı, ulaşım platformu Uber'in 'ulaşım hizmeti sağlayan şirket' olduğuna karar verdi. Söz konusu karar ile Uber, Avrupa'da taksiler için zorunlu olan düzenlemelere uygun bir şekilde hizmet vermek zorunda kalacak.
 
Kurulduğu 2009 yılından beri faaliyet gösterdiği her ülkede tartışmalı durumda olan Uber hakkında, Avrupa Birliği'nin en üst mahkemesi olan Avrupa Adalet Divanı (ECJ) nihai kararını verdi.
 
Lüksemburg'daki mahkemenin söz konusu kararı sonrasında Uber, faaliyet gösterdiği ülkelerdeki taksilerin tabi olduğu yasalara göre hizmet vermek zorunda kalacak. 
 
 
Kararın hemen uygulanmaya başlanacağını kaydeden Avrupa Adalet Divanı'nın gerekçeli açıklamasında ise, "Uber'in profesyonel olmayan sürücüler aracılığıyla bireylerin buluşmasını sağlayan hizmeti, taşımacılık alanına girmektedir. Avrupa Birliği ülkeleri, buna göre düzenlemelerini yapabilecektir" ifadesi kullanıldı. 

 


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 MADEM Kİ HAFTASI ; YAZALIM
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 ABD'NİN KARİZMASI ÇİZİLİYOR
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ABD DÜŞMANLIĞI KIBRIS'A TAŞINDI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 MİLLİ VE YERLİ, BEKA, DİRİLİŞ VE ÇIKIŞ

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR