Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İBB HAYDARPAŞA VE SİRKECİ KARARLILIĞINDA
İBB HAYDARPAŞA VE SİRKECİ KARARLILIĞINDA
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Gar ihalesinde iki taraf kaldı. Biri İBB konsorsiyumu karşı tarafta da Okçular Vakfı’nın eski genel müdürünün sahibi olduğu şirket. İhaleye girdik, ihaleyi almak için elimizden gelen çabayı gösterdik. Şimdi ikinci aşaması var. İkinci aşamaya da 16 milyon insan adına gireceğiz, pazarlığa dahil olacağız.” Kaynak: İmamoğlu, Haydarpaşa ve Sirkeci Gar'ı hakkında konuştu
5 Ekim 2019, 00:11
 
 
Ulaştırma Bakanlığı’nın “caydırıcı” olur diyerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katılımını uygun bulmadığı Haydarpaşa ve Sirkeci gar sahalarındaki bazı alanların kiralanması ihalesine ilişkin soruyu yanıtladı. İmamoğlu şunları söyledi:
 
HAYDARPAŞA VE SİRKECİ İÇİN ‘KARARLILIK’ MESAJI
 
“Sadece teknik bilgi aldım. 15 gün sonraya ertelendiği bilgisini verdiler. Basından, internet üzerinden yorumları okudum. Elbette her tüzel kişiliğin bu ihaleye iştirak etme hakkı var. Ama en başta söylediğim gibi biz bugün ihaleye girdik, ihaleye kabul edildik.
 
İhaleyi almak için de elimizden gelen çabayı gösterdik.
 
Bunun ikinci aşaması var. İkinci aşamaya 16 milyon insan adına gireceğiz. Pazarlığa dahil olacağız. 16 milyon insan adına da burayı Haydarpaşa olsun, Sirkeci olsun her ikisiyle ilgili de kararlığılımızı göstereceğiz. Diğer arkadaşların kararlılığı ne için, ne uğruna bilemem.
 
Büyükşehir Belediyesi bu ihaleye ‘girmesin, giremez’ noktasındaki açıklamaları yapan Devlet Demir Yolları Genel Müdürü’nun motivasyonu neydi onu anlamak istiyorum. Tehdit etmesi konusundaki motivasyonunu anlamadım. Bence Ulaştırma Bakanı bunu derhal sorgulamalıdır.”
 
image
 
İmamoğlu, karşı tarafın, ‘İtiraz hakkımızı kullanacağız’ dediği hatırlatılınca, “İhaleyi aldığımız noktada da İstanbul halkına kültür ve sanat konularında hizmet edecek yerler haline getireceğiz. Diğeri kendi hukuki anlayışıyla itiraz eder, başka şeyler yapar o bizi ilgilendirmiyor. Ne için itiraz edeceklerini de bilmiyorum. Tüyoyu kimlerdan aldı bilmiyorum. Genel Müdürün ifadesinden mi tüyo alıyor onu da bilmiyorum. Biz İstanbul halkı adına o ihaleye gireceğiz” dedi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 KKTC BANKALARI AYAKLANDI -Cenk Mutluyakalı
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SAĞLIKLI GÜÇLÜ TOPLUM
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BAŞBAKAN TATAR'A İTİBAR SUİKASTI

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR