Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
3 BİN LİRALIK EMEKLİ İKRAMİYESİ Mİ !
3 BİN LİRALIK EMEKLİ İKRAMİYESİ Mİ !
SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklilerine Kurban Bayramı’ndan önce SEFALET HAYATI yaşıyan emeklilere ikramiyeleri yatacak. Üç bin liralık ikramiyelerin 10-14 Haziran tarihleri arasında emeklilerin hesabına geçmesi bekleniyor.
1 Haziran 2024, 15:23
 
Yerel seçimlerden önce üç bin liraya çıkarılan emekliler için bayram ikramiyesi, Kurban Bayramı’ndan önce de hesaplara yatacak.Evet sadece üçbin tl.
İlk günü 16 Haziran olan Kurban Bayramı için, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamındaki tüm emeklilere 10-14 Haziran tarihleri arasında ikramiyelerinin yatması bekleniyor. Emeklilerin yanı sıra dul ve yetim maaşı alanlar, şampiyon sporcular, gaziler, şehit yakınları ve diğer hak sahipleri bayram ikramiyelerinden faydalanabiliyor.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 25 Mayıs’ta katıldığı programda, emekli bayram ikramiyesi ödemeleriyle ilgili takvimlendirme çalışmasının devam ettiğini söyleyerek “Bayramdan önce vereceğiz, yakın zamanda takvim açıklanacak” demişti.
 
Seçimden önce üç bin liraya yükseltildi fakat para pul oldu
İki bin lira olan emekli ikramiyeleri, 31 Mart Yerel Seçimleri’nden önce 8. Yargı Paketi’yle birlikte üç bin liraya çıkarıldı. En düşük 10 bin lira olan emekli aylığının yükseltilmesi ve seçimden önce emekliye seyyanen zam beklentisi karşılanmadı. 
 
Aylık alma gününe göre ikramiyeler yatırılmıştı
10 Nisan’da başlayan Ramazan Bayramı öncesinde emeklilerin alacağı ikramiye, aylık alma gününe göre verilmişti. Buna göre SSK kapsamında gelir ve aylık alanlardan ödeme günü ayın 17-18’i olanlara 2 Nisan’da, 19-20-21-22’si olanlara 3 Nisan’da, 23-24-25-26’sı olanlara 4 Nisan’da ikramiyeleri yatırılmıştı. 
 
Bağ-Kur kapsamında aylık alanların tamamının ikramiyesi 5 Nisan’a hesaplarına geçmişti. Emekli Sandığı kapsamında aylık alanlara ise ödeme günü ayın 1-2’si olanlara 2 Nisan’da, 3-4-5’i olanlara 3-5 Nisan’a ikramiyeleri ödenmişti. 
 
Kurban Bayramı ikramiyeleri için ödeme takvimini, önümüzdeki günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı açıklayacak

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 REZAN EPÖZDEMİR'DEN TARİHİ FLORYA UYARISI
Engin Ertem Engin Ertem
 ARAZİ YATIRIMI İÇİN DOĞRU VE YANLIŞLAR
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BİTMEYEN TUTKUDUR SEVENİNE BODRUM

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR