Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KONYA AKBANK ŞUBESİNDE ZİMMET TUTUKLAMASI
KONYA AKBANK ŞUBESİNDE ZİMMET TUTUKLAMASI
Son dönemde kadın banka müdürlerinin vurgun haberleri gündem olmaya devam ediyor. İstanbul'da Seçil Erzan,İzmir'de Hatice Özalp vakalarından sonra vurgun yapan bankacının adresi bu kez Konya Ereğli oldu.
3 Temmuz 2024, 20:48
 
Bir zimmete geçirme olayı da Konya'da patlak verdi.
37 yaşındaki Akbank çalışanı Perihan Yazar hesabına 37 milyon 157 bin 105 TL geçirdiği iddiasıyla gözaltına alındı.Yazar'a nişanlısı Settar Arslan'ın da eşlik ettiği ortaya çıktı.
 
Akbank'ın avukatları Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğün'e giderek Perihan Yazar hakkında şikayette bulundular.
Akbank avukatları, akşam saatlerinde Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek verdiği bilgilerde Akbank Ereğli Şubesi'nde çalışan Perihan Yazar'ın, 3 aylık süre içerisinde zimmetine 37 milyon 157 bin 105 TL para geçirdiğini iddia ettiler. Perihan Yazar'ın bu suçlamayı kabul edip,itiraf ettiğini öne sürerek şikayette bulunuldu.image
 
Perihan Yazar ve paranın bir kısmını gönderdiği ileri sürülen nişanlısı Settar Arslan gözaltına alındı.
Bunun üzerine Perihan Yazar ve paranın bir kısmını gönderdiğini ileri sürülen nişanlısı Settar Arslan gözaltına alındı.İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen her iki şüpheli de çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
 
PARAYI KRİPTO PARA İŞLEMLERİNDE KAYBETMİŞ
Perihan Yazar, banka müfettişlerine olayı bir bir anlattı. Yazar, "Mali durumum bozulmuştu. 25 Mart'ta zimmetime para geçirmeye başladım. Bildiğim 25 farklı müşterinin hesabına EFT ile paraları gönderdim.
 
KALDIRAÇLI İŞLEMLERDE PARAYI KAYBETTİM
Daha sonra onları yönlendirerek parayı benim ve Settar'ın hesaplarına aktardım. Paranın 20 milyon 700 bin TL'sini kripto paraya yatırdım.Yaptığım kaldıraçlı işlemlerle de bu parayı kaybettim. Paranın 11 milyon 200 bin TL'sini ise Settar'ın hesabına yönlendirdim.Üçüncü kişilere borcum vardı. Paranın 1 milyon 500 bin TL'si ile de bu borçlarımı kapattım dedi" dedi.
Perihan Yazar ve nişanlısı Settar Arslan'ın sık sık tatile gittikleri, lüks otellerde kaldıkları,eğlenceye ve şatafata düşkün oldukları ileri sürüldü.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 REZAN EPÖZDEMİR'DEN TARİHİ FLORYA UYARISI
Engin Ertem Engin Ertem
 ARAZİ YATIRIMI İÇİN DOĞRU VE YANLIŞLAR
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BİTMEYEN TUTKUDUR SEVENİNE BODRUM

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR