Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MERSİN'DE LİMON STOKÇULARINA BASKIN
MERSİN'DE LİMON STOKÇULARINA BASKIN
Son günlerde limon fiyatlarında yaşanan artış karşısında Türkiye'nin limon deposu olan Mersin'de İl Ticaret Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Ekipler, kent merkezi ve ilçelerdeki soğuk hava depolarında denetim yaptı.Hal Kayıt Sistemi'ne bildirilmeyen 380 ton limon tespit edildi.
4 Temmuz 2024, 16:22
 
İstanbul'da limon fiyatı marketlerde 90 TL'ye kadar yükseldi.
Mersin'de, Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri tarafından Limon fiyatlardaki fahiş artış nedeniyle denetimler başlatıldı.Bu kapsamda, kent merkezi ve ilçelerdeki soğuk hava depolarında denetim gerçekleştirildi.image
 
Mersin'de Ticaret İl Müdürlüğü ekiplerinin denetimlerde, iki depoda Hal Kayıt Sistemi'ne (HKS) bildirilmeyen 380 ton limon tespit edildi.
Erdemli ilçesindeki iki depoda inceleme yapıldı.Mersin'in Erdemli ilçesinde fahiş fiyat denetimlerinde, Hal Kayıt Sistemi'ne bildirilmeyen 380 ton limon tespit edildi.
Piyasa Gözetimi ve Denetimi Şube Müdürlüğü ekiplerinin de görev aldığı denetimlerde, ürün sahibi 3 kişi hakkında tutanak tutuldu
 
Ticaret İl Müdürlüğü ekiplerinin, son dönemde limon fiyatlarında yaşanan artış nedeniyle başlattığı çalışmalar sürüyor.
Çalışma kapsamında, kent merkezi ve ilçelerdeki soğuk hava depolarında denetim yapıldı. Erdemli ilçesindeki iki depoda yapılan incelemede, HKS'ye kaydı yapılmayan 380 ton limon depoda yakalandıktan sonra aramalar  devam ediyor.image
 
3 KİŞİ HAKKINDA TUTANAK TUTULDU
Piyasa Gözetimi ve Denetimi Şube Müdürlüğü ekiplerinin de görev aldığı denetimlerde, ürün sahibi 3 kişi hakkında tutanak tutuldu. Ekiplerin, limon fiyatlarındaki artışa yönelik denetimleri devam ediyor.
 
LİMON HAZİRAN AYININ ZAM ŞAMPİYONU
İstanbul Ticaret Odası (İTO), piyasaların şeffaflığını sağlamak ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla, geçen haziran ayında İstanbul'da perakende fiyatı en fazla artan ve azalan ürünleri değişim oranlarıyla birlikte açıkladı. Listede haziran ayında fiyatı yüzde 56,64 artan limon birinci sırada yer aldı.
 
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), haziranda markette fiyatı en çok artan ürünün yüzde 65,7 ile limon olduğunu vurguladı. 
TZOB'nin verilerine göre, haziranda üreticiden çıkan limonun kilosu 15 lira iken, halde 43,10 liraya, pazarda 43,50 liraya ve markette ise 47,79 liraya yükseldiği görüldü. Böylece limonun fiyatı üreticiden markete gelene kadar yüzde 218,58 oranında artmış oldu.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 REZAN EPÖZDEMİR'DEN TARİHİ FLORYA UYARISI
Engin Ertem Engin Ertem
 ARAZİ YATIRIMI İÇİN DOĞRU VE YANLIŞLAR
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BİTMEYEN TUTKUDUR SEVENİNE BODRUM

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR