Güzel ülkemiz için yazıyoruz - BU UCUBE'YE KİM GÖZ YUMDU Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/emlak/31026/bu-ucubeye-kim-goz-yumdu

 

BU UCUBE'YE KİM GÖZ YUMDU
BU UCUBE'YE KİM GÖZ YUMDU
Milletvekili Pekşen’in sosyal medyada ‘Burası Trabzon Sürmene. Karadeniz yaylalarının nasıl yok edildiğinin göstergesi dedi.
13 Eylül 2017, 09:32
 
Trabzon Sürmene'de doğa içine yapılan Ucube bina bu kadarda olmaz dedirtti.Kim bu inşaata izin verdi,neden yıkım kararı yok.
 
CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in imar kirliğine dikkat çekmek için sosyal medya hesabından fotoğrafını paylaştığı Sürmene İlçesi’ndeki 9 katlı binanın sahibi işadamı Köksal Akduman konuştu, “Biz kalabalık bir aileyiz vakti zamanında bu binayı inşaa ederken biz de doğayı düşünerek yaptık” dedi.
 
image
 
BU KADARI ANCAK İKTİDAR GÜCÜ İLE OLUR
 
CHP’li Haluk Pekşen, Karadeniz Bölgesi’nde yüksek katlı bina ve imar kirliğine dikkat çekmek amacıyla yapımına 1995 yılında başlanan karkas haldeki 9 katlı binanın fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı. Milletvekili Pekşen’in sosyal medyada ‘Burası Trabzon Sürmene. Karadeniz yaylalarının nasıl yok edildiğinin göstergesi.
 
İşte AKP’nin belediyecilik anlayışı
 
Bu başlıkla  paylaştığı fotoğraf kısa sürede ilgi gördü. Sosyal medya kullanılıcılarınca da tepkiyle karşılanan fotoğraf için takipçiler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapılaşmadaki ‘Yatay mimari’ tavsiyesine dikkat çekildi.
 
KALABALIK  AİLE OLMAN SANA AYRICALIK VERİYOR MU ?
 
Sürmene İlçesi Oylum Mahallesi’nde yer alan bahse konu binanın sahibi iş adamı Köksal Akduman hakkındaki iddialara yanıt verdi.
 
ÖZÜRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK
 
Kalabalık bir aileye sahip olduklarını kaydeden, doğayı düşünerek binayı yaptıklarını belirten işadamı Akduman şöyle dedi:
 
“İşin aslına bakılırsa Sayın Pekşen'in söylemlerinde kısmen haklılık payı var lakin daha köylere ve yaylara çıkmadan Karadeniz ve Trabzon sahil ve merkezlerindeki usulsüz yapılaşmaya dikkat çekerse daha faydalı icraatlarda bulunmuş olur.
 
Biz kalabalık bir aileyiz vakti zamanında bu binayı inşa ederken bizde doğayı düşünerek yaptık, binada yaklaşık 18 daire var.
 
Siz bunun yaygın inşa modeli ile yapıldığını düşünürseniz 18 ayrı ev yeri demektir. O zamanda ekecek biçecek yer bulamazsınız. Bizde düşünerek 1995 ve 2000 yılları arasında bu şekilde yapının daha uygun olduğu fikrine vardık; yani sayın Pekşen'in iddia ettiği gibi yakın tarihte yapılmış bir yapı değildir hiçbir şekilde de rant amacı gibi bir şey söz konusu değildir”desede bunun bir imar rantı olan kaçak yapı olduğu gün gibi ortada.Savcıları bu haberler üzerine bu bina hakkında soruşturma yapması bekleniyor.
 
Şeffaf Gazete