Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EL NUSRA İÇİNDE SAVAŞAN MİT MENSUPLARI ÖLDÜ MÜ ?
EL NUSRA İÇİNDE SAVAŞAN MİT MENSUPLARI ÖLDÜ MÜ ?
Suriye'de PYD ve El Nusra savaşında ölen Türk savaşçılar esir alınan MİT mensupları olduğu iddia edlmiş hatta bazılarının kimlikleri basına sızmıştı.
17 Ağustos 2013, 08:43

 

Suriye'de PYD ve El Nusra savaşında ölen Türk savaşçılar esir alınan MİT mensupları olduğu iddia edlmiş hatta bazılarının kimlikleri basına sızmıştı. Bir başka iddia ise PYD nin El Nusra içinde yer alan Türk güvenlik görevlilrini esir aldığı ve bunları Türkiye ile pazarlık konusu yaptığı bölge kaynakları yazıyordu.

Türk basını Tüm enerjisini Mısır olaylarına verip Suriye sınırında olanlara sırt çevirince bölgede sanki olaylar durulmuş gibi hissedilsede çatışmalar son hızı ile devam ediyor.

Sınırda bir yandan çatışmalar sürerken bir yanda Özgür Suriye Ordusu akaryakıt kaçakçılığının başına geçip TSK ın zayıf düştüğü sınırda 4000 kişiye yakın guruplar ile sınır ihlalleri yapıp,Türk  askerine baş kaldırarak ona karşı silah kullanarak hatta diri diri yakma vicdansızlığı göstererek  kaçakçılığı organize eder hale geldi.

Rasulayn ve Tel Abyad'da Nusra Cephesi ile süren çatışmalarda adının duyuran
Kürt Cephesi (Cephet el Ekrad ) komutanı Hacı Ahmet, Halep ve çevresinde yaşayan Kürtlere dönük bir kuşatmaya yaşandığını kaydetti.

Fırat Haber Ajansı'na konuşan Hacı Ahmet, “Halep’ten başlayıp Bab, Cerablus, Mumbiç ve Azaz bölgesine kadar uzanan bir bölgeyi kapsayan bölgeye ilişkin yapılan saldırılan bir planın parçasıdır. Bu bölgede 117 Kürt köyü var. Bölgenin stratejik önemi bulunuyor. Plan dahilinde saldırı gerçekleştirilen köylerin bazılarında örgütlü bazılarında ise örgütlü değiliz” diye konuştu.

Son saldırıların sözkonusu 117 Kürt köyünü hedefleyecek şekilde başladığına dikkat çeken Hacı Ahmet “Bu köylerde ne kadar bize yakın insan varsa hepsini sindirmek, korkutmak, rehin almak ve hatta birçoğu öldürmek için saldırıyorlar. İnsanlık dışı saldırılara maruz kalan insanlarımız evlerini, işyerlerini, her şeyini bırakıp göç ediyor. Binlerce aile göç etti. Göç ettirdiklerinin evlerine, mallarına el koyuyorlar. Ganimet mantığıyla yaklaşıyorlar. Yüzlerce insanı rehin almışlar” dedi.

‘İKİ MİT ÜYESİ ÖLDÜRÜLDÜ’

Rehin alınan insanların akıbetini ilişkin bilgilere ulaşamadıklarını söyleyen Hacı Ahmet,  dün ve önceki gün Sed Şehab, Tel Madik’teki çatışmalara ilişkin bilgiler de verdi. Hacı Ahmet, iki gün süren çatışmalarda iki Türk İstihbarat üyesinin öldürüldüğünü iddia etti.

“KİMLİKLERİ AÇIKLANACAK”

Öldürülen MİT üyelerinin kimlik bilgilerini önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını belirten Hacı Ahmet “Türk istihbarat elemanlarının Sed Şehab’ta öldürülmesi artık Türkiye’nin bu saldırılardaki rollerinin ne kadar açık olduğunu gösteriyor” dedi.

Şeffaf Gazete.com


DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 35 MİLYAR TL. KİMLERE GİTTİ ? Çiğdem Toker
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 GELDİ ÇATTI SEÇİM
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SÖZLER VE YAZILAR
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KABULLENMİŞ GÖZÜKMEK
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

TÜRKİYE SEÇİME GİDİYOR CUMHURBAŞKANI OYUN KİME ?EN ÇOK OKUNANLAR