Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ALMANYA İLTİCALARI KABUL ETTİ
ALMANYA İLTİCALARI KABUL ETTİ
Göç ve Mülteciler dairesi ise Türkiye ile ilgili başvurlar konusunda da maddelerde değişiklik yapti. Gerekçe olarak Gülen cemaatine üye ve yakın olan isimlere yönelik sistematik takip olması gösteriliyor. Daireye başvuran Türk vatandaşlarının sayisi 7700'ü buldu.
9 Mayıs 2017, 22:36
 
Alman İçişleri Bakanlığı, diplomatik pasaportlu bazı Türk vatandaşlarının iltica başvurularının kabul edildiğini doğruladı, ancak sayı vermedi.
 
Almanya İçişleri Bakanlığı, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında bazı Türk vatandaşlarının iltica başvurularının kabul edildiği yönünde Alman basınına yansıyan haberleri doğruladı.
 
Alman haber ajansı DPA'ya bir açıklama yapan Bakanlık, "sadece birkaç Türk vatandaşının iltica başvurusuna olumlu yanıt verildiğini" belirtti. Ancak tek tek başvurularla ilgili bilgi verilmeyeceğini vurgulayan Bakanlık, kaç başvurunun kabul edildiği konusunda da bir açıklama yapmadı.
 
GEREKÇELERİ VE MESLEKLERİ AÇIKLANMAYACAK
 
İltica başvurularını değerlendiren İçişleri Bakanlığı'na bağlı Federal Göç ve Mülteci Dairesi de olumlu yanıt verilen vakalar hakkında "iltica gerekçesi, başvuruda bulunan kişilerin meslekleri" gibi bilgilerin paylaşılmayacağını açıkladı. Alman haber ajansı DPA'nın sorularını yanıtlayan Federal Göç ve Mülteci Dairesi de kaç Türk askerinin Almanya'ya iltica başvurusunda bulunduğuna ilişkin bilgi vermedi.
 
'NATO ÜSSÜNDE GÖREVLİ ASKERLER'
 
Ancak Alman basınına yansıyan haberlere göre Almanya'nın Kaiserslautern kentindeki Ramstein NATO üssünde görev yapan üç Türk askerinin iltica başvurusuna olumlu yanıt aldığı belirtiliyor. Ramstein hava üssünde görev yapan çok sayıda Türk askerinin 15 Temmuz sonrası Almanya'ya iltica başvurusunda bulunduğu Alman basınına yansımıştı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 REJİM DEĞİŞİRKEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 RUMLARI İYİ OKUMAK GEREKLİ
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ABLALAR VE ABİLER İKTİDARI -Sami Özuslu
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 İSTANBUL'UN ÇALINAN, KAYIP DEĞERLERİ…
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 '' HUKUKSUZ YASALAR '' ÜLKESİ
Merve Sarı Merve  Sarı
 HAYATI NASIL OKUMALIYIZ ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR