Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KATAR İÇİN YOĞUN DİPLOMASİ
KATAR İÇİN YOĞUN DİPLOMASİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Katar diplomasisi sürüyor. Erdoğan,Ortadoğu'da patlak veren krizi Fransa Cumhurbaşkanı Macron dahil, 6 liderle telefonda görüştü.
6 Haziran 2017, 22:40
 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan öncülüğündeki birçok ülkenin Katar'a yönelik yaptırım kararı almasının ardından dün ve bugün bazı liderle telefon görüşmeleri gerçekleştirdi.
 
Cumhurbaşkanlığın kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan bugün, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife, Ürdün Kralı 2. Abdullah, Lübnan Başbakanı Saad Hariri ve Malezya Başbakanı Necip Tun Abdürrezzak ile bugün telefon görüşmeleri yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmelerinde bölgedeki sorunların diyalog ve diplomasiyle çözülmesi gerektiğini hatırlatarak, gerilimin düşürülmesi Türkiye'nin her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduğunu bildirdi.
 
Öte yandan Erdoğan, Körfezde yaşanan krizin çözümü için dün, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El Ahmed El Sabah ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud ile görüşmüştü

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 İSLAMCILARDA PANİK
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 REZA ZARRAB MARATONU ŞİMDİLİK BİTTİ
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 TÜRKİYE'NİN KIBRIS TÜRKÜNE YARDIMLARI
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 MASKELİ ELON MASK
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 '' HUKUKSUZ YASALAR '' ÜLKESİ
Merve Sarı Merve  Sarı
 HAYATI NASIL OKUMALIYIZ ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR