Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KATAR İÇİN YOĞUN DİPLOMASİ
KATAR İÇİN YOĞUN DİPLOMASİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Katar diplomasisi sürüyor. Erdoğan,Ortadoğu'da patlak veren krizi Fransa Cumhurbaşkanı Macron dahil, 6 liderle telefonda görüştü.
6 Haziran 2017, 22:40
 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan öncülüğündeki birçok ülkenin Katar'a yönelik yaptırım kararı almasının ardından dün ve bugün bazı liderle telefon görüşmeleri gerçekleştirdi.
 
Cumhurbaşkanlığın kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan bugün, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife, Ürdün Kralı 2. Abdullah, Lübnan Başbakanı Saad Hariri ve Malezya Başbakanı Necip Tun Abdürrezzak ile bugün telefon görüşmeleri yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmelerinde bölgedeki sorunların diyalog ve diplomasiyle çözülmesi gerektiğini hatırlatarak, gerilimin düşürülmesi Türkiye'nin her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduğunu bildirdi.
 
Öte yandan Erdoğan, Körfezde yaşanan krizin çözümü için dün, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah El Ahmed El Sabah ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud ile görüşmüştü

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ABD DÜŞMANLIĞI KIBRIS'A TAŞINDI
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 ABD İLE AB'NİN TİCARET SAVAŞI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 MİLLİ VE YERLİ, BEKA, DİRİLİŞ VE ÇIKIŞ
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 HUKUKU, GUGUK EDEN KİM?
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 NİJERYALI CİNAYETİNİN SORUMLUSU KİM ?

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR