Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KILIÇDAROĞLU ADALET YÜRÜYÜŞÜ BAŞLATTI
KILIÇDAROĞLU ADALET YÜRÜYÜŞÜ BAŞLATTI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili Enis Berberoğlu'nun 'MİT TIR'ları görüntülerinin yayınlanması' davasında 25 yıl hapis cezasına çarptırılmasına tepki olarak Ankara'dan İstanbul'a yapacağı yürüyüşü başlattı. Kılıçdaroğlu, "Bıçak kemiğe dayandı artık yeter,dedi.
15 Haziran 2017, 09:39

 

Türkiye bugün Ankara Güvenpark'ta başlayan ve 24 gün sonra İstanbul Maltepe cezaevi  önünde bitecek olan  'Adalet Yürüyüşüne' kilitlendi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde başlatılan '' Adalet Yürüyüşü '' milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanması ile adeta bardağı taşıran damla oldu.Tüm adalet arayanlara açık olan yürüyüş Ankara'dan İstanbul'a kadar devam edecek yürüyüşe on binlerce vatandaş da destek veriyor.

Adalet yürüyüşü öncesi bir konuşma yapan Kılıçdaroğlu, "Bu bir parti yürüyüşü değildir. Bu kutlu bir yürüyüştür. Adalet isteyen herkes bu yürüyüşe destek vermelidir. Tüm dünya sesimizi duysun. Adalet... Adalet... Adalet..." dedi.

image

Ankara Güvenpark’ta başlayan tarihi ‘Adalet Yürüyüşü’ öncesi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyleydi;
 
“Kendi ülkemizde gazetecilerin hapiste olmasını istemiyoruz. Milletvekillerinin hapiste olmasını istemiyoruz. Kendi ülkemizde birlikte, beraber, barış içinde yürümek istiyoruz. Bir dikta yönetimiyle karşı karşıyayız. Adaletin olmadığı bir ülkede yaşamak istemiyoruz. Her özgür ülke gibi, her uygar ülke gibi kendi ülkemizde barış içinde yaşamak istiyoruz. 
 
image
 
Bıçak kemiğe dayandı artık.
Yeter diyoruz,Adalet için yürüyüşümüzü başlatıyoruz. Bu ülkeye adalet ya gelecek ya gelecek. Söyledim, eğer bir bedel ödemek gerekiyorsa o bedeli önce biz ödeyeceğiz. Bu ülkenin geleceği için, çocuklarımızın geleceği için hep birlikte mücadele etmek zorundayız. Bu yürüyüşümüzün bir siyasi partiyle alakası yok,bu yürüyüş kutlu bir yürüyüştür.
 
image
 
Bu yürüyüş adalet yürüyüşüdür. Adaleti isteyen herkes bu yürüyüşe destek vermek zorundadır.
 
Hapishaneleri tıka basa dolu olan bir ülkede adalet olmaz. Adaletin olmadığı bir ülkede devlet olmaz. Adaletin olmadığı bir ülkede huzur ve barış olmaz. Adalet… Adalet… Adalet… Bu soylu kavramın gereğini yapmak zorundayız. Herkesin düşüncesine saygılıyız. Herkesin siyasal görüşüne saygılıyız. Ama herkes yargının bağımsızlığını savunmalıdır. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz, adaleti savunuyoruz. Bütün dünya duysun. Biz Türkiye’de, kendi topraklarımızda dikta yönetimi istemiyoruz. Darbecileri istemiyoruz. 20 Temmuz darbecilerini istemiyoruz. Kendi ülkemizde demokrasi ve özgürlük istiyoruz. Taşeron işçileri, emekliler, köylüler, işçiler, memurlar ve herkes için adalet istiyoruz. Adaletin olmadığı yerde insan olmaz. Adalet istiyoruz.”
 
Şeffaf Gazete.com

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 35 MİLYAR TL. KİMLERE GİTTİ ? Çiğdem Toker
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 GELDİ ÇATTI SEÇİM
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SÖZLER VE YAZILAR
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KABULLENMİŞ GÖZÜKMEK
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

TÜRKİYE SEÇİME GİDİYOR CUMHURBAŞKANI OYUN KİME ?EN ÇOK OKUNANLAR