Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ALMANYA'DAN TÜRKİYE'YE ÇAĞRI
ALMANYA'DAN TÜRKİYE'YE ÇAĞRI
İnsan hakları Aktivisti Steudtner'in tahliyesi sonrası Almanya'da diğer tutuklu Alman vatandaşlarının serbest bırakılması çağrıları geliyor. SPD'li Schulz da Türkiye'ye siyasetini değiştirmesi için çağrıda bulundu.
27 Ekim 2017, 22:05
 
Almanya'da Sosyal Demokrat Parti Genel Başkanı Martin Schulz, insan hakları savunucusu ve bilişim danışmanı Peter Steudtner'in Türkiye'de tahliye edilmesinin ardından Türkiye'ye tutumunu değiştirmesi çağrıda bulundu.
 
Sosyal Demokrat Parti Genel Başkanı Martin Schulz, "Türk hükümeti hukuk devletini ve uluslararası işbirliğini tartışmaya açmamalı" dedi. SPD Genel Başkanı, bunun devam etmesi durumunda Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mesafenin daha da artacağına dikkat çekti.
 
Funke medya grubuna konuşan Schulz, Steudtner'in tahliyesini sadece "iyi bir işaret" olarak gördüğünü, ancak daha ötesinde bir anlamı olmadığına dikkat çekti. Schulz, Steudtner'in Türkiye'de suçsuz olduğu halde cezaevinde tutulduğunu vurguladı.
 
Büyükada davasında yargılanan Peter Steutdner'in tahliye edilmesi için eski başbakanlardan Gerhard Schröder'in Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşerek arabuluculuk yaptığı iddiası Almanya'da günün konusu.
 
Alman hükümetinden Steudtner'in tahliyesi karşılığında Berlin'in taviz verip vermediğine ilişkin spekülasyonlar konusunda ise bir açıklama yapılmadı.
 
Federal hükümet sözcü yardımcısı Ulrike Demmer, "Federal hükümet şantaja açık değildir" şeklinde konuştu. Demmer ayrıca Almanya'nın yargının bağımsız olduğu bir hukuk devleti olduğunu da yineledi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KKTC SEÇİMLERİNDEN ALDIĞIM MESAJ
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 TÜRK MİLLETİ KANDIRILDI -Ümit Kocasakal
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 İSTANBUL'UN ÇALINAN, KAYIP DEĞERLERİ…
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 ANAYASAL DÜZENDE-HUKUK DEVLETİNDE EROZYON
Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC Yurdagül Beyoğlu Atun KKTC
 '' HUKUKSUZ YASALAR '' ÜLKESİ
Merve Sarı Merve  Sarı
 HAYATI NASIL OKUMALIYIZ ?
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KIBRIS RUM KESİMİNE GİRDİM

SİTE ANKET

DÜNYA'DAKİ EN İYİ TÜRK FUTBOLCUSU KİM ?EN ÇOK OKUNANLAR