Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ALMANYA'DAN TÜRKİYE'YE ÇAĞRI
ALMANYA'DAN TÜRKİYE'YE ÇAĞRI
İnsan hakları Aktivisti Steudtner'in tahliyesi sonrası Almanya'da diğer tutuklu Alman vatandaşlarının serbest bırakılması çağrıları geliyor. SPD'li Schulz da Türkiye'ye siyasetini değiştirmesi için çağrıda bulundu.
27 Ekim 2017, 22:05
 
Almanya'da Sosyal Demokrat Parti Genel Başkanı Martin Schulz, insan hakları savunucusu ve bilişim danışmanı Peter Steudtner'in Türkiye'de tahliye edilmesinin ardından Türkiye'ye tutumunu değiştirmesi çağrıda bulundu.
 
Sosyal Demokrat Parti Genel Başkanı Martin Schulz, "Türk hükümeti hukuk devletini ve uluslararası işbirliğini tartışmaya açmamalı" dedi. SPD Genel Başkanı, bunun devam etmesi durumunda Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki mesafenin daha da artacağına dikkat çekti.
 
Funke medya grubuna konuşan Schulz, Steudtner'in tahliyesini sadece "iyi bir işaret" olarak gördüğünü, ancak daha ötesinde bir anlamı olmadığına dikkat çekti. Schulz, Steudtner'in Türkiye'de suçsuz olduğu halde cezaevinde tutulduğunu vurguladı.
 
Büyükada davasında yargılanan Peter Steutdner'in tahliye edilmesi için eski başbakanlardan Gerhard Schröder'in Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşerek arabuluculuk yaptığı iddiası Almanya'da günün konusu.
 
Alman hükümetinden Steudtner'in tahliyesi karşılığında Berlin'in taviz verip vermediğine ilişkin spekülasyonlar konusunda ise bir açıklama yapılmadı.
 
Federal hükümet sözcü yardımcısı Ulrike Demmer, "Federal hükümet şantaja açık değildir" şeklinde konuştu. Demmer ayrıca Almanya'nın yargının bağımsız olduğu bir hukuk devleti olduğunu da yineledi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 VATANDAŞ VE MİLLETVEKİLLERİ AYRICALIĞI
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KTHY YENİDEN HAYATA GEÇMELİ
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?
EN ÇOK OKUNANLAR