Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
REZA ZARRAB DAVASINDA FİNAL 27 KASIM
REZA ZARRAB DAVASINDA FİNAL 27  KASIM
ABD’deki Rıza Zarrab davası 27 Kasım’da başlayacak.  Davaya Hakim başka bir erteleme olmayacağına bugün karar verdi.
6 Kasım 2017, 19:19

 

ABD’deki Rıza Zarrab davası 27 Kasım’da başlayacak.  Davaya Hakim başka bir erteleme olmayacağına bugün karar verdi.

Daha önce 30 Ekim’de başlayacağı belirtilen davanın asıldan görüleceği ve karar alınana kadar sürecek olan duruşmalar mahkemenin hakimi Richard Berman tarafından belirlenen takvimle 27 Kasım’a ertelenmişti.

Halkbank avukatlarının M.Hakan Atilla için Türkiye’den tanıklari nasıl dinleteceğine dair son kararını Hakim haftaya açıklayacak.

image

Zeyno Erkan Zarrab davasından son dakika şok ayrıntılar ile anlatıyor.Tıkla izle

 https://www.youtube.com/channel/UCqpTaC3qtqc0lIky27RAVaw

İran asıllı Türk işadamı Rıza Sarraf’ın 19 Mart 2016 tarihinde Miami’de tutuklanmasının ardından dava süreciyle ilgili çeşitli kaynaklara dayandırılan farklı iddialar ortaya atılıyor. Gözler 27 Kasım’da başlayacak duruşmaya çevrilmiş olsa da iddia makamıyla savunma arasında başta duruşma tarihi olmak üzere, tanıklar, delillerdeki gizlilik kararı ve usul ile ilgili tartışmalar sürüyor.

Aynı davada Zarraf ile birlikte yargılanan Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın avukatları önceki gün mahkemeye yaptıkları yazılı başvuruda 27 Kasım’da yapılacağı açıklanan duruşmaların Ocak 2018 tarihine ertelenmesini istedi.
 
image
 
Atilla’nın avukatları erteleme talepleriyle ilgili gerekçelerini de şöyle açıkladı:
“Mahkemeye sunacağımız tanıkların ifadelerini almak için daha fazla süreye ihtiyacımız var. Delillerdeki gizlilik kararının kalkmaması bizi engelliyor. Süre azaldı incelememiz gereken çok sayıda belge var. Jurinin 20 -21 Kasımda belirlenmesi çok zor” gibi çok sayıda gerekçe gösterdi ve “Bu duruşma takvimi gerçekçi değil” yorumunu yaptı.
 
Mehmet Hakan Atilla’nın başvurularını değerlendiren hakim Berman, avukatlara bildirdiği kararında, “Bu duruşma takvimi gerçekçi olmasa da gerçek“ diye öncelikle mahkemenin duruşmayla ilgili kararına uyulması gerekliliğini belirten kendi yorumunu ekledi.
 
Duruşmaların 27 Kasım’da başlaması konusunda kesin kararını yazılı emrinde belirtmeyen Berman, daha önce tarafların son dakikada bazı önerilerle ortaya çıkmaktan kaçınmaları konusunda tavsiyede bulunmuştu, Hakim başka bir erteleme olmayacağına bugün karar verdi.
 
Şeffaf Gazete.com

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 YANLIŞ STRATEJİ - Kadri Gürsel
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 VATANDAŞ VE MİLLETVEKİLLERİ AYRICALIĞI
Yalçın Koçak Yalçın  Koçak
 YENİ NESİL SEÇMEN
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 KTHY YENİDEN HAYATA GEÇMELİ
Dr. Yurdagül Atun KKTC Dr. Yurdagül Atun KKTC
 BİZE DOĞUM KONTROLU KENDİLERİNE TEŞVİK
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇİFTLİK BANK'IN ARKASINDA KİMLER VAR ? (1)

SİTE ANKET

KIBRIS'A GEZME YADA FARKLI AMAÇLI HİÇ GİTTİNİZ Mİ ?
EN ÇOK OKUNANLAR