Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BAHÇELİ'NİN AF İSTEĞİ KABUL GÖRMEDİ
BAHÇELİ'NİN AF İSTEĞİ KABUL GÖRMEDİ
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, ‘bayramdan önce bir af' için çalıştıklarını açıklayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin önerisine, "af gündemimizde değildir" cevabını verdi.
2 Haziran 2018, 11:22
 
MHP lideri Bahçeli'den tartışma yaratan af çıkışıyla ilgili yeni bir açıklama geldi. Bahçeli, cezaevinde yakınları bulunan aileleri parti genel merkezinde kabul etti.
 
Af talebini yineleyen Bahçeli, "Ramazan Bayramı öncesinde mevcut siyasi iktidar bir adım atarsa o bakımdan biz elden gelen gayreti gösteriyoruz. Konuyu istismar etmiyoruz. Bunları biz geçmiş dönemlerde de yaşadık. Çok sayıda af çıkmıştır. Bu defa da böyle bir affın yeni bir cumhuriyet hükümeti sisteminin oluşturduğu dönemde bütün siyasi partilerin desteğiyle çıkmasında yarar vardır diye düşünüyorum" diye konuştu.
 
image
 
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, memleketi Gaziantep'te Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından hazırlanan Yerel Medya Soruyor programında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin af çağrısına cevap verdi.
 
Bahçeli'nin 235 bini bulan mahkum ve tutuklu olduğunu hatırlatarak, Ramazan ayı öncesinde hükumetten af konusunda çalışma yapılması önerisi ile ilgili soruya cevap veren Gül,  "Tam süre bitti derken, süreyi taşacak kocaman bir soru Arif beyden geldi" dedi.
 
Gül daha sonra ise cevap verdiği soru ile ilgili, "Şu an için bir af gündemde değildir. Hükumetimizin gündeminde şu an için yoktur" cevabını verdi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 ÜÇ ZİYARET ÜÇ KURGU -Fehim Taştekin
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 EGE'DE SOYDAŞLARIMIZ ASİMİLE EDİLİYOR
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BURSA'NIN MERKEZİNDE KÜÇÜK SURİYE ( 2 )
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA

SİTE ANKET

İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİ İÇİN OYUNUZ KİME OY VERECEKSİNİZ ?
EN ÇOK OKUNANLAR