Güzel ülkemiz için yazıyoruz - AVRUPA PARLAMENTOSU SAÇMALADI Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/gundem/33834/avrupa-parlamentosu-sacmaladi

 

AVRUPA PARLAMENTOSU SAÇMALADI
AVRUPA PARLAMENTOSU SAÇMALADI
Avrupa Parlamentosu (AP), Türkiye ile AB arasındaki üyelik müzakerelerinin askıya alınması çağrısı yapan raporu kabul etti.
13 Mart 2019, 19:43
 
Avrupa Parlamentosu, müzakerelerin askıya alınmasını öneren Türkiye raporunu kabul etti. Raporda, müzakerelerin askıya alınması önerisi dışında, ilişkilerin “etkin bir ortaklık kapsamında yeniden tanımlanması” isteniyor.
 
HÜKÜMETTEN İLK TEPKİ
 
Kararla ilgili hükümetten ilk açıklama geldi. AKP Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Avrupa Parlamentosu, Türkiye ile müzakerelerin askıya alınmasını öneren Türkiye Raporu'nu kabul etmiş. Bizim açımızdan değersiz, hükümsüz ve itibarsız bir karar bu. Bu itibarsız karar, AP'nin artık aşırı sağın ideolojik güdümüne girdiğinin ilan edilmesidir. AP demokratik gelişmeye açık ve destekleyici kararlar almaktan uzaklaştı. Aşırı sağın dar penceresinden bakıyor dünyaya” ifadelerine yer verdi.
 
image
 
“DARBECİ LİDERLERLE ÇALIŞMAKTA HİÇBİR MAHSUR GÖRMÜYORLAR”
 
AP’ye eleştirilerini sürdüren Çelik, “FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Meclisimiz bombalandı. AP parlamentomuzla dayanışma için ziyarete bile gelmedi. AP başkanı aylar sonra geldi. Ama darbeci liderlerle çalışmakta hiçbir mahsur görmüyorlar. AB'nin genişlemeden sorumlu komiserinin ırkçılığı, Türkiye raporunu hazırlayan şahsın demokrasiden çok terörü destekleyenlerle yakınlığı herkes tarafından bilinmektedir. Halkımız darbe girişimine karşı demokrasiyi korumak için her türlü bedeli ödedi.
 
Bu dünya tarihine geçecek emsalsiz bir duruştur.
 
Bunu anlamaktan uzak AP'nin verdiği kararın zerre kadar itibarı yoktur. Biz demokrasi için bedel ödeyen bir milletiz. Demokrasimiz hakedilmiş bir demokrasidir. Bu uğurda Başbakan Menderes ve bakanlarımız şehit oldu. 15 Temmuz'daki darbe girişiminde şehitlerle ve gazilerle koruduk demokrasimizi” dedi.