Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
YSK BÜYÜKÇEKMECE KARARINI ERTELEDİ
YSK BÜYÜKÇEKMECE KARARINI ERTELEDİ
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İstanbul’un Büyükçekmece ilçesine yönelik itirazı görüşmeye başladı. AKP, Büyükçekmece’de seçimin iptal edilmesi için YSK’ya başvurmuştu.
11 Nisan 2019, 16:57
 
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AKP'nin İstanbul Büyükçekmece için seçimin yenilenmesi için yaptığı olağanüstü itiraz konusundaki toplantısını erteledi.
 
Erteleme kararının, “Maltepe'de sayımın halen devam ettiği ve AKP İstanbul geneli için olağanüstü itiraz yoluna gideceğinden Büyükçekmece'yle ilgili kararın İstanbul sonuçlarını da etkileyeceği” gerekçesiyle alındığı öğrenildi.
 
Büyükçekmece başvurusunun, AKP'nin İstanbul geneli için yapacağı olağanüstü itirazla beraber değerlendirilmesi bekleniyor.
 
AKP Büyükçekmece'de önce seçimlerin iptali ve yenilenmesi talebiyle YSK'ya başvurmuştu. Ancak, YSK bu talebi henüz karara bağlamadan yeni bir başvuruda bulunan AKP, Büyükçekmece seçimleri için olağanüstü itiraz yoluna gitmişti. AKP'nin iki talebini birleştiren YSK 3 saatlik görüşmenin ardından toplantıyı erteledi.
 
Erteleme talebinin ise AKP'nin YSK temsilcisi Recep Özel'den geldiği, kurul üyelerince İstanbul'da sayım işleminin tamamlanması gerektiğine ilişkin görüş birliğine varıldığı öğrenildi. Bu durumda, Büyükçekmece başvurusunun, AKP'nin ilerleyen günlerde İstanbul genelinde seçimin yenilenmesi için yapacağını açıkladığı ‘olağanüstü itiraz’ ile birlikte değerlendirilmesi bekleniyor.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 İMAMOĞLU O YAYINA ÇIKMAMALI -S.Önkibar
Prf Dr Ata Atun Prf Dr Ata Atun
 EGE'DE SOYDAŞLARIMIZ ASİMİLE EDİLİYOR
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BURSA'NIN MERKEZİNDE KÜÇÜK SURİYE ( 2 )
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
  İKTİDAR SAVAŞI VE PROPAGANDA

SİTE ANKET

İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMİ İÇİN OYUNUZ KİME OY VERECEKSİNİZ ?
EN ÇOK OKUNANLAR