Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MADIMAK KATİLLERİ GİBİ BAĞIRDILAR
MADIMAK KATİLLERİ GİBİ BAĞIRDILAR
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara’daki şehit cenazesi sırasında düzenlenen saldırı ile ilgili ortaya çıkan bir detay, durumun vehametini ortaya çıkardı. Polis, saldırı sonrası Kılıçdaroğlu’nu çevredeki bir eve götürdü. Saldırgan grup evin etrafını sararken görüntülerde bir kadının “Yakın o evi yakın. Yaksınlar o evi” diye bağırması akıllara Madımak katliamını getirdi.
21 Nisan 2019, 21:58
 
 
Hakkari'de şehit edilen asker Yener Kırıkçı'nın cenazesi Çubuk Akkuzu Mahallesinde törenle uğurlanırken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırı Türkiye'yi ayağa kaldırdı.
 
Cenazede önce Kılıçdaroğlu'nu yuhalayan provokatörler, daha sonra da yaşanan arbede de Kılıçdaroğlu'na saldırdı. Jandarma, korumalar ve polis Kılıçdaroğlu’nun etrafını sararak saldırıyı önlemeye çalıştı. Polis, saldırı sonrası, Kılıçdaroğlu'nu çevredeki bir eve götürdü. Saldırgan grup evin etrafını sararken görüntülerde bir kadının “Yakın o evi yakın. Yaksınlar o evi” diye bağırdığı duyuldu.
 
image
 
Büyük tepki çeken bu sözler gündeme oturdu. Kadının kimliği henüz belirlenemezken, sarf edilen sözlerin Sivas Madımak katliamını hatırlatması büyük tepki çekti. Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının üzerine kadının kimliğinin belirlenmesi için ardı ardına çağrılar yapıldı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 DEFİLE VE PODYUMA VEDA MI ? Ertuğrul Özkök
Nurullah Aydın Nurullah  Aydın
 SAĞLIKLI GÜÇLÜ TOPLUM
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BAŞBAKAN TATAR'A İTİBAR SUİKASTI

SİTE ANKET

HANGİ TAKIMI TUTUYORSUNUZEN ÇOK OKUNANLAR