Güzel ülkemiz için yazıyoruz - BİR SİYANÜR FACİASI DAHA Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/gundem/35137/bir-siyanur-faciasi-daha

 

BİR SİYANÜR FACİASI DAHA
BİR SİYANÜR FACİASI DAHA
Türkiye, İstanbul Fatih’teki Yetişkin Kardeşler ve Antalya’daki Şimşek ailesinin şokunu atlatamadan bir aile daha siyanür ile yaşama veda etti.Acı haber Bakırköy’den geldi.Bakırköy Osmaniye bir apartman dairesinde biri çocuk üç kişinin cesedi bulundu. Cesetlerin; baba Bahattin Delen (38) anne Zübeyde Delen (38)  ve 7 yaşındaki çocukları Ali Delen’e ait olduğu öğrenildi.
15 Kasım 2019, 11:25

 

Bakırköy Osmaniye bir apartman dairesinde biri çocuk üç kişinin cesedi bulundu. Cesetlerin; baba Bahattin Delen (38) anne Zübeyde Delen (38)  ve 7 yaşındaki çocukları Ali Delen’e ait olduğu öğrenildi.

İş adamı Bahattin Delen eşi ve çocuğu ile birlikte siyanürle ölüme yürüdüler.

Eşi Zübeyde Delen ve yedi yaşındaki çocukları Ali Delen'i siyanürle öldüren iş adamı Bahattin Delen hayatına son verdi.

Savcılığın açıklamasına göre olayın sebebi, "Bahattin Delen'in aşırıcı derecede borçlanıp bunalıma girmesi."

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada da intiharın nedeni olarak Bahattin Delen’in maddi kriz içerisinde olması gösterildi. Açıklamada “Kuyumcukent’te altın ticaretiyle uğraştığı ve birtakım internet siteleri üzerinden kayıtdışı ticari işlemler nedeniyle aşırı derecede borçlandığı, girdiği bunalımın etkisi ile önce eşinin ve çocuğunun zehirlenmesine sebebiyet verip sonra intihar ettiği değerlendirilmiştir” ifadelerine yer verildi.

      image

Bakırköy Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada olay yerinde siyanüre rastlandığı duyuruldu.

Açıklamada “Dairedeki koku nedeniyle AFAD (KBRN) ekipleri sevk edilmiştir. Ekip tarafından yapılan ölçümlerde olay yerindeki kokunun siyanür olduğu tespit edilmiştir. Konu ile ilgili olay yerinde gerekli önemler alınmış olup, adli ve idari tahkikat başlatılmıştır. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılmaya devam edilecektir” denildi.

image

ANNE CAN HAVLİYLE DIŞARI ÇIKMAK İSTEMİŞ

Yapılan araştırmalar sonunda annenin, siyanürden zehirlenmeye başladığı anda can havliyle yardım istemek için daire kapısını açtığı ancak aynı yerde hayatını kaybettiği belirlendi. Ekiplerin olay yerindeki çalışmalarının ardından cenazeler içeriden çıkarıldı. Cenazeler otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

BAKIRKÖY BELEDİYE BAŞKANI KERİMOĞLU KONUŞTU 

Olay yerine gelen Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu da gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kerimoğlu, “İlk bilgiler ışığında söylüyorum; beyefendi kendini zehirledi, diğerlerine solunum yoluyla sirayet etti. Sağlıklı bilgileri otopsi sonrasında yetkili kurumlardan alırız” dedi. Bülent Kerimoğlu, “Kesin olmamakla birlikte ağır borç batağında olan eş kendisini zehirledi, eşi ve çocuğu da konu etkisiyle siyanüre maruz kaldılar. Çünkü hanımefendi son bir gayretle evden çıkmaya teşebbüs etmiş” ifadelerini kullandı. 

image

APARTMAN KARANTİYA ALINDI

“Cenazeler alındı, ailenin diğer fertleri de hastaneye nakledildi” diyen Kerimoğlu, şunları söyledi: Siyanür sadece içeni değil, aynı ortamda bulunanları da solunum yoluyla zehirleyen bir madde. Dolayısıyla apartmanı boşalttık ve orada bir karantina başlattık. Komşulardan hastaneye giden yok ama psikolojik olarak ağır travma altında olan aile fertlerinin diğerlerini gönderdik. Başka bir zehirlenme vakası yok” dedi. Bahattin Delen’in babası, polis merkezine gelerek canına kıyan oğluyla ilgili bilgi verdi.

BABANIN İŞ HAYATI

Sosyal medya profilinde yar alan bilgilere göre; baba Bahattin Delen iş hayatına 1998 yılında kuyumculuk sektöründe başladı. Polis baba Bahattin Delen’in siyanürle intihar edip ailesini de ‘istemeden’ zehirlediğini düşünüyor. 2004 yılında bir ortağı ile birlikte Damla Gold isimli kuyumculuk firması kurdu. Ardından 2007’de bir oto kiralama şirketinde satış uzmanı olarak çalıştı. Delen'in sosyal medya profilini düzenli olarak güncellediği varsayıldığında 2009 yılında Otto Diamond isimli kuyumculuk firmasını, 2014 yılında da Ottocarato isimli otomobil galerisini kurduğu anlaşılıyor. Sosyal medyadaki kayıtlara göre iki şirket de hâlâ aktif.

Hayatını kaybeden ailenin bir komşusu  “Duyduğumuz kadarıyla siyanürle zehirlenme olmuş. Üç kişilik bir aile. Üzüldük tabii, komşumuzdu. Ayakkabısının içine not bıraktığı söyleniyor ama ne derece doğru bilmiyoruz” diye konuştu