Güzel ülkemiz için yazıyoruz - ERDOĞAN İSTİFAYI KABUL ETMEDİ Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/gundem/35487/erdogan-istifayi-kabul-etmedi

 

ERDOĞAN İSTİFAYI KABUL ETMEDİ
ERDOĞAN İSTİFAYI KABUL ETMEDİ
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Twitter hesabından paylaşım yapan Soylu, hafta sonu sokağa çıkma yasağı kararının uygulanması sorumluluğunun her yönüyle kendisine ait olduğunu belirtti.Bu karar Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döndü
12 Nisan 2020, 22:53
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa ettiğini duyurduktan sonra İletişim Başkanlığı istifanın kabul edilmediğini açıkladı.
 
İletişim Başkanlığı’nın açıklaması şu şekilde:
 
* 15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.
 
* Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır.
 
* Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.
 
* Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir.
 
* İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir.
 
image
 
* Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir.
 
* Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.
 
* İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.