Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ERIC EDAMS OLAYI CENK ÖCAL'A UZANDI
ERIC EDAMS OLAYI CENK ÖCAL'A UZANDI
FBI tarafından New York Belediye Başkanı Eric Adams'a yönelik soruşturma kapsamında Adams'ın uluslararası ilişkiler ofisinde yardımcı olarak görev yapan Rana Abbasova ve Adams'ın geçiş ekibinde yer alan eski Türk Hava Yolları yöneticisi Cenk Öcal'ın New Jersey'deki evlerine baskın yapıldı.
17 Kasım 2023, 20:06

 

Amerika Birleşik Devletleri, New York Belediye Başkanı Eric Adams'ın,Türkevi Binasının inşaasını hızlandırma talimatı verdiği iddiası ve usulsüz bağış toplama suçlaması ile ilgili inceleme başlatılmıştı.

FBI, eski Türk Hava Yolları yöneticilerinden Cenk Öcal'ın da New Jersey'deki evinde arama yaptı.

Amerika Birleşik Devletleri, New York Belediye Başkanı Eric Adams'ın, İtfaiye amirlerine, New York'taki Türkevi Binasının inşaasını hızlandırma talimatı ilgili inceleme başlatılmıştı. Bu kapsamda FBI, eski Türk Hava Yolları yöneticilerinden Cenk Öcal'ın da New Jersey'deki evinde arama yaptı.
 
FBI, bağış topladığı iddia edilen Brianna Suggs'ın evinin yanı sıra, Adams'ın uluslararası ilişkiler ofisindeki yardımcısı Rana Abbasova’nın evinde de arama yaptı.Bu Koordineli baskınlarla, Belediye Başkanının 2021 kampanyasına yönelik soruşturma derinleştirilmiş oldu.
image
 
Cenk Öcal, geçtiğimiz yılın başına kadar Türk Hava Yolları'nın New York ofisinin genel müdürüydü. Basında yer alan haberlere göre Öcal, 2022 yılının başlarında şirketteki bir kriz sırasında havayolu şirketindeki görevinden el çektirildi.
 
Delilleri Kaldırdığı İddia Edildi
Bağış toplamakla görevli Suggs'ın, evine baskın yapılmadan önce, cep telefonu, iki dizüstü bilgisayar ve diğer delil olabileceğini düşündüğü şeylerle birlikte evinden ayrıldığı iddia edildi.
 
Abbasova, 2015 yılında, Dünya Turizm Forumu Enstitüsü'nün sponsorluğunda Eric Adams'la Türkiye'ye seyahat etmişti.
Adams'ın kampanyasının sözcüsü Evan Thies, “Abbasova kampanya için istihdam edilmedi veya kendisine herhangi bir ücret ödenmedi” dedi.
 
FBI ve Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi Başsavcılığı temsilcileri konuyla alakalı henüz bir açıklama yapmadı.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Engin Ertem Engin Ertem
 GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNDE YENİ ARAYIŞ
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 BİR SÜLEYMAN SOYLU KLASİĞİ -Timur Soykan
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 ÇÖMEZ'İN TEMİNATSIZ 700 MİLYON KREDİ İDDİASI
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR