Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AYHAN BORA KAPLAN ÇETESİ MİT'İN TAKİBİNDE
AYHAN BORA KAPLAN ÇETESİ MİT'İN TAKİBİNDE
Şamil Tayyar '' Ayhan Bora Kaplan suç örgütüyle ilgili Ankara Emniyeti’ndeki son gelişmeler hayli ürkütücü.Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı adli, İçişleri Bakanlığı idari soruşturma açtı, iki koldan araştırılıyor.Ayrıca MİT de devrede.''
11 Mayıs 2024, 13:17
 
Son dönemlerde partisine yönelik eleştirileriyle gündeme gelen Akpartili Şamil Tayyar, Sosyal medyadan Ankara Emniyeti’nden üç üst düzey ismin görevden alınmasıyla ilgili konuştu.
 
Tayyar, “Ayhan Bora Kaplan suç örgütüyle ilgili Ankara Emniyeti’ndeki son gelişmeler hayli ürkütücü. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı adli, İçişleri Bakanlığı idari soruşturma açtı, iki koldan araştırılıyor. Ayrıca MİT de devrede. Siyasi operasyon iddialarını çok yönlü soruşturuyor” ifadelerini kullandı.image
 
“Soruşturmayla ilgili MİT devrede”
‘Zihnimizde zoru işareti kalmasın diye İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı aradım’ diyen Tayyar, şu paylaşımı yaptı;
 
“Ayhan Bora Kaplan suç örgütüyle ilgili Ankara Emniyeti’ndeki son gelişmeler hayli ürkütücü. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı adli, İçişleri Bakanlığı idari soruşturma açtı, iki koldan araştırılıyor. Ayrıca MİT de devrede. Siyasi operasyon iddialarını çok yönlü soruşturuyor.
 
Soruşturmanın selameti açısından Ankara Emniyeti’ndeki üç müdür görevden alındı.Bu rutin bilgilere ek olarak şunları aktarayım:
-Örgüt lideri Kaplan, teknik takibe alındıktan 10 gün sonra dinlendiğini öğreniyor. Berlin’e kaçmak için Esenboğa’ya giderken yakalanıyor.
-Kaplan sorgusunda görevlileri ‘ben yanarsam herkesi yakarım’ diye tehdit ediyor.
-Örgütün üst düzey 3 yöneticisinden biri olan Serdar Sertçelik gizli tanık yapılarak koruma altına alınıyor. Yurtdışına çıkış yasağı olduğu halde kaçıyor.
 
-Organize Suçlar Şube Müdür Yardımcısı Şevket Demircan, gizli tanığa yurt dışındayken telefonla ulaşıyor, piyasaya yayılan o tezgah dolu konuşmayı yapıyor. İki taraf da konuşmayı kayda alıyor, gizli tanık konuşmayı medyaya servis ederken, müdür yardımcısı konuşmayı savcılığa vermiyor.
 
-Müdür Yardımcısı Demircan, sorgusunda ‘üstlerimin bilgisi dahilinde görüştüm’ deyince, Organize Suçlar Şube Müdürü ve bağlı olduğu Ankara Emmiyet Müdür Yardımcısı ile birlikte açığa alınıyor.image
 
Başka detaylar da var ama kısa özeti böyle.
Konu oldukça hassas, spekülatif yorumlardan kaçınmak, suç örgütünün değirmenine su taşımamak gerekir.Zihnimizde soru işareti kalmasın diye İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya‘yı da aradım.Çok kısa sürede soruşturmayı tamamlayıp tüm gerçekliğiyle kamuoyunu bilgilendireceklerini söyledi. Devletin ilgili tüm birimleriyle birlikte çalıştıklarını aktardı. Cumhurbaşkanımızın da süreci yakından takip ettiğini söyledi.”

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Engin Ertem Engin Ertem
 ARAZİ YATIRIMI İÇİN DOĞRU VE YANLIŞLAR
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 KONUT ALMAK ŞİMDİ DAHA ZOR OLDU
KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 TÖREHAN ÇİFTİ DOKUNULMAZLIK PEŞİNDE
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?








EN ÇOK OKUNANLAR