Güzel ülkemiz için yazıyoruz - TÜRK BARON İSTANBULDA YAKALANDI Şeffaf Gazete
http://www.seffafgazete.com/haberler/gundem/41977/turk-baron-istanbulda-yakalandi

 

TÜRK BARON İSTANBULDA YAKALANDI
TÜRK BARON İSTANBULDA YAKALANDI
Uyuşturucu kaçakçısı Orhan Ünğan, İstanbul'da düzenlenen bir operasyonla yakalandı. Ünğan, İranlı uyuşturucu kaçakçısı firari Naci Şerifi Zindaşti'nin kızı Arzu Zindaşti ve yeğeninin ölümünde 'azmettirici' olmakla da suçlanmıştı.
7 Haziran 2024, 21:08
 
 
Geçtiğimiz yıllarda İranlı uyuşturucu kaçakçısı firari Naci Şerifi Zindaşti’nin kızı Arzu Zindaşti ve yeğeninin ölümünde ‘azmettirici’ olmakla da suçlanarak yargılanırken yaşanan cinayetlerle de ismi anılan Orhan Ünğan’a bu sabah saatlerinde operasyon düzenlendi. 
 
Ünğan, İranlı uyuşturucu kaçakçısı firari Naci Şerifi Zindaşti’nin kızı Arzu Zindaşti ve yeğeninin ölümünde ‘azmettirici’ olmakla da suçlanmıştı.
 
Edinilen bilgilere göre, geçtiğimiz yıllarda İranlı uyuşturucu kaçakçısı firari Naci Şerifi Zindaşti’nin kızı Arzu Zindaşti ve yeğeninin ölümünde ‘azmettirici’ olmakla da suçlanan, tutuklu bulunduğu cezaevinden önceki yıllarda Covid-19 salgını nedeniyle izinli çıkan uluslararası uyuşturucu kaçakçısı Orhan Ünğan’ın, polisin düzenlediği bir dizi operasyonda yakalandığı öğrenildi.image
 
Düzenlenen operasyonda, Orhan Ünğan İstanbul’da gözaltına alındı.
Operasyon çerçevesinde Ünğan'ın boşandığı eski eşinin de yer aldığı birçok kişi de gözaltına alındı. 'Uyuşturucu ve tefecilik' iddiaları üzerine düzenlenen operasyon kapsamında, Ünğan’ın kalığı evinde geniş çaplı arama yapıldı. Evde bulunan saat koleksiyonu incelenmek üzere el konuldu.
 
Söz konusu operasyonun kaç ili kapsadığı ve Ünğan ile beraber kaç kişinin daha yakalandığı ise henüz belirtilmedi.
 
KARDEŞİ ZİNDAŞTİ TARAFINDAN ÖLDÜRTÜLMÜŞTÜ
Uluslararası uyuşturucu kaçakçılığında da ismi geçen Orhan Ünğan ismi, 6 Eylül 2014’de Zindaşti'nin kızı ve yeğeninin Büyükçekmece’de öldürülmesiyle gündeme gelmişti. Bu olay sonrası Orhan Ünğan ve kardeşi İlhan Ünğan hakkında kırmızı bülten çıkarılmıştı. Daha sonra Orhan Ünğan Hollanda’da yakalanıp Türkiye’ye getirilip, Zindaşti’nin kızı ve yeğeninin öldürülmesi davasında yargılandı. Bu dava sürecinde, Ünğan’ın aranan kardeşi İlhan Ünğan, Zindaşti’nin adamları tarafından Kadıköy’de silahlı saldırı düzenlenerek öldürüldü. Orhan Ünğan Covid-19 salgını nedeniyle cezaevinden izinli çıkmıştı.