Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MEZUNİYET GÜNÜNE ELBİSELİ ÖĞRENCİ ALMADI
MEZUNİYET GÜNÜNE ELBİSELİ ÖĞRENCİ ALMADI
Kocaeli Gebze Alaettin Kurt Anadolu Lisesi müdürü Ahmet Korkmaz Okulun ilk mezuniyetlerini vereceği karne töreni öncesi mezuniyet buluşması için okula gelen etek boyu ve kolu açık elbise ile gelen gelen bazı kız öğrencileri ve tesettürlü aile fertlerini okula alınmaması direktifi verdi.
13 Haziran 2024, 09:36

Okulun ilk mezuniyetlerini vereceği karne töreni öncesi mezuniyet buluşması için okula gelen Gebze Alaettin Kurt Anadolu Lisesi öğrencileri ve veliler okul müdürü Ahmet Korkmaz'ın ilkel ve suç unsuru olduğu iddia edilen uygulaması ile karşılaştılar.

14 Haziran Cuma günü yapılacak karne töreni öncesi mezuniyet kutlaması yapan öğrenciler okul müdürünün beyninde yarattığı tahrik hissi şokunu yaşadı.

Kocaeli Gebze Alaettin Kurt Anadolu Lisesi müdürü Ahmet Korkmaz buluşmaya etek boyu ve kolu açık elbise ile gelen gelen  bazı kız öğrencileri ve aile fertlerini okula alınmaması direktifi verdi.image

Genç kızların kıyafetlerinin uygunsuz olduğunu iddia ederek ülkenin jandarmasını halkına karşı dikerek okuldaki mezuniyet gününe aldırmadı.

Aileler ve öğrenciler yaşanan bu kepazeliğe tepki gösterirken, içeri alınmayan çok sayıda öğrenci ve aile bireylerine rağmen tören yapıldı. Aylar öncesinden mezuniyete hazırlanan öğrenciler, mezuniyet cübbeleriyle kapının önünde bekledi.

Okul yönetimi ailelerin tepkisi üzerine okula girmemeleri için Jandarma çağırdı. 

Hukukçular böyle bir yönetmelik olmadığını müdürün bu tavrıyla öğrencilerin  kişiliklerine ve aile değerlerine karşı suç işlediğini ,müdür Ahmet Korkmaz hakkında suç duyurusu yapılacağını belirttiler.

AİLELER OKUL ÖNÜNDE TOPLANDI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OKULA GELDİ

Uygulamaya isyan eden Veliler, "Öğrenciler açık olduğu için maalesef içeriye alınmıyor,bu hem ailelere hakaret,hem de ülkemizin birlik beraberlik iklimine saldırıdır " derken, başka bir veli ise "Benim çocuklarım eşitlik haklarını sonuna kadar kullanabilirler. Ama bir İmam Hatip Okulu ise kılık kıyafet yönetmenliğinde, başörtü değil de açık vesaire ise tabii ki bu şekilde giremezler. Ama normal bir okulda, Fen Lisesinde, Anadolu Lisesinde çocuklar çok abartıya kaçmayacak şekilde istediklerini giyebilirler. Bu çocukların anne- babası yanındayken, bu şekilde okul önünde bekletmek ne kadar doğru" dedi.

Bir başka veli '' Bu okulun öğrencileri iki sene önce öğrenci servisi kazasında yaşamlarını yitirdiler.O zaman okul müdürü yönetmenliklerden bahsetmemişti.'' dediimage
 
Bazı öğrenciler mezuniyet cübbeleriyle evlerine geri döndü. 
Olayın ve tartışmaların güvenlik güçlerince müdahale bilgisini alan Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan Gebze Alaettin Kurt Anadolu Lisesisine gider.
 
Şener Doğan’ın veliler ve öğrencilerle konuştuktan sonra mezuniyetin bitmesine azbir süre kala tüm öğrenciler içeri alarak, mezuniyet törenine katılmalarına izin verdi.
 
Aileler uygulamanın ülkemizin 30 yıl önceki askerlerin yemin törenlerine başörtülü ailelerin alınmadığı ,başörtüleri ile üniversitelere sokulmadıkları insanlık suçlarından bir farkı olmadıklarını belirterek Gebze Alaettin Kurt Anadolu Lisesi Okul müdürü Ahmet Korkmaz hakkında gerekli hukuki adımları atacaklarını belirttiler.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 REZAN EPÖZDEMİR'DEN TARİHİ FLORYA UYARISI
Engin Ertem Engin Ertem
 ARAZİ YATIRIMI İÇİN DOĞRU VE YANLIŞLAR
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BİTMEYEN TUTKUDUR SEVENİNE BODRUM

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR