Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AYŞE ATEŞ'E KILIÇDAROĞLU'NDAN DESTEK
AYŞE ATEŞ'E KILIÇDAROĞLU'NDAN DESTEK
Sinan Ateş'in öldürülmesine ilişkin açılan davanın duruşması üçüncü gününde devam ediyor. Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ve eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, davanın görüldüğü Sincan Ceza İnfaz Kurumları önünde açıklama yaptı.
3 Temmuz 2024, 12:33
 
Mahkeme Başkanının tavırları hakkında konuşan Ayşe Ateş, ‘siyasi baskının bir gölgesi’ dedi.
Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ve eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sinan Ateş davasına verilen arada açıklama yaptı. Ayşe Ateş yaptığı açıklamada, “Bu siyasi cinayeti adi bir cinayet davasına dönüştürmeye çalışıyorlar” dedi. Kemal Kılıçdaroğlu ise, “Adi bir olayla katledilmedi siyasi olayla katledildi” ifadelerini kullandı.
 
Ayşe Ateş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Bu siyasi cinayeti adi bir cinayet davasına dönüştürmeye çalışıyorlar. Ülkü Ocakları taraftarlarının yer yer MHP MYK üyelerinin Genel Başkan Yardımcıları’nın söylemleriyle birebir örtüşen ifadeler veriyorlar. Bu kurulan kumpas bunların başlarına geçecek. Devletin adil yüzüyle tanışacaklar. Bir set çekmişler o setin arkasına geçilmesin istiyorlar. Siyasi ayağı ortaya çıkmasın istiyorlar. Ne kadar kumpas kurarsa kursunlar başlarına geçecek.”
 
Kılıçdaroğlu da yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
“Adalet arayan mağdur bir kadını dinlediniz. Eşini kaybeden bir anneyi dinlediniz. Mahkeme salonunda sanki olay siyasi değil de adi bir olaymış gibi algı yaratılıyor. Cinayet siyasi bir olaydır. Rahmetli akademisyen ve siyasidir. Adi bir olayla katledilmedi siyasi olayla katledildi. Salonda birbirleriyle anlaşan bir yapıyla neleri konuşacaklarını anlaşan yapıyla karşı karşıyayız. Adalet gerçekleşene kadar mücadelemiz devam edecek. Bu dava kim vurduya giderse ülke kaybeder. Ayşe Ateş’in davası 83 milyonun davasıdır. Bu dava adalet davasıdır.”
 
Doğukan Çep’in hedefi olması hakkındaki soruyu yanıtlayan Kılıçdaroğlu, “Adaleti savunduğum için. Bunu hazmedemiyor.  Nasıl olsa bu siyasi davadır. Cinayeti işleriz büyüklerimiz gelir bu olayı kapatır diye düşünüyorlardı. Ama baktılar ki karşılarında ‘Bay Kemal’ var. Adaleti savunmazsak insanlığı yok etmiş oluruz. Onların feriştahı gelse bu davayı takip edeceğiz” dedi.
 
'NEREDESİN, BURADAYIM' POLEMİĞİ
Önceki günkü duruşmada Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik "Bay Kemal nerede" diye bağıran sanık Doğukan Çep bugün de duruşma başladığında yoklama alınırken, Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha önce kendisine yönelik yaptığı açıklamada söylediği "Buradayım" sözlerine benzer şekilde "Buradayım" diye seslendi. 
 
 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 REZAN EPÖZDEMİR'DEN TARİHİ FLORYA UYARISI
Engin Ertem Engin Ertem
 ARAZİ YATIRIMI İÇİN DOĞRU VE YANLIŞLAR
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BİTMEYEN TUTKUDUR SEVENİNE BODRUM

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR