Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ALMANYA'DA MERİH DEMİRAL GERGİNLİĞİ
ALMANYA'DA MERİH DEMİRAL GERGİNLİĞİ
Milli futbolcu Merih Demiral'ın Avusturya maçında yaptığı bozkurt işareti nedeniyle UEFA, 2 maçlık cezayı onayladı.Holigan Taraftar grubu Turkish Ultras Hollanda maçı öncesinde İstiklal Marşı okunurken tüm Türk taraftarları bozkurt işareti yapmaya çağırdı. Berlin polis sözcüsü Benjamin Jendro, Watson Türkiye-Hollanda maçını turnuvada geriye kalan maçlar arasında "emsali olmayan yüksek riskli maç" olarak nitelendirdi.
5 Temmuz 2024, 11:12
 
UEFA, Merih Demiral'a bozkurt işareti nedeniyle 2 maç ceza verdi.Karara göre, Merih Demiral cumartesi günü Berlin'de oynanacak Türkiye-Hollanda maçında forma giyemeyecek.UEFA, 2 maçlık ceza dışında Merih Demiral'ın sosyal medyadaki paylaşımlarını da kaldırmasını talep etti.
 
UEFA, 2 maçlık cezayı onayladı.
Milli futbolcu Merih Demiral'ın Avusturya maçında yaptığı bozkurt işareti nedeniyle UEFA, 2 maçlık cezayı onayladı. Bu ceza ile Almanya ile Türkiye arasında gerilim tırmanırken dikkatler Cumartesi günü oynanacak Türkiye-Hollanda maçına çevrildi. 200 bini aşkın Türkün yaşadığı başkent Berlin'de oynanacak maç öncesi polis olağanüstü güvenlik önlemleri alıyor.
 
Türkiye Hollanda maçı öncesinde Berlin'de olağanüstü güvenlik önlemleri alınıyor. Turkish Ultras adlı taraftar grubu, maç öncesinde İstiklal Marşı okunurken tüm taraftarları bozkurt işareti yapmaya çağırdı.
 
Türkiye CAS yoluna başvuracak.
UEFA'dan Merih Demiral ve Türkiye'ye şok ceza. Milli futbolcumuz Merih Demiral'a Bozkurt Selamı'ı nedeniyle soruşturma başlatılmıştı. Euro2024 çeyrek finalinde oynayacağımız Hollanda maçında 2 maç ceza aldığı için milli futbolcumuz  yer almayacak.Türkiye ceza konusunda itiraz hakkını kullanarak spor mahkemelerinin en yüksek karar verici organı olan CAS başvurusu yapacak.
image
 
Hollanda maçı öncesinde Berlin'de olağanüstü güvenlik önlemleri alınıyor.
Holigan Taraftar grubu Turkish Ultras Hollanda maçı öncesinde İstiklal Marşı okunurken tüm Türk taraftarları bozkurt işareti yapmaya çağırdı.Alarma geçen Alman Polisi ve UEFA yetkilileri olayların tırmanması ve organize olarak şiddet eylemine karışanlara karşı taviz verilmeyeceğini belirttiler.
       image
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretine dikkat çekiliyor.. 
Berlin polis sözcüsü Benjamin Jendro, Watson,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın maçı izlemek üzere Berlin'e gidecek olmasıyla ilgili olarak da "Dürüst olmak gerekirse bir devlet başkanının ülkesinin milli takımının spordaki başarısını spontan bir şekilde paylaşması ve bizzat varlığıyla takdirini göstermesi meşru. Ancak tabii ki bu ziyaret sırasında ev sahibi ülkenin hukuki çerçevesine riayet etmesini bekliyoruz. Bozkurt selamı Almanya'da aşırı sağ bir sembol" ifadelerini kullandı.
   image
 
Milli futbolcu Demiral'ın bozkurt işaretiyle patlak veren diplomatik gerilim futbolu gölgede bıraktı. "Emsalsiz yüksek riskli maç"
Maç öncesinde Berlin polis teşkilatı da alarmda. Berlin polis sözcüsü Benjamin Jendro, Watson haber portalına yaptığı açıklamada çeyrek final maçına on binlerce Hollanda ve yüz binlerce Türkiye taraftarının beklendiğini hatırlatarak Türkiye-Hollanda maçını turnuvada geriye kalan maçlar arasında "emsali olmayan yüksek riskli maç" olarak nitelendirdi. Berlin'de tam olarak kaç polisin görev yapacağı sorusunu taktik nedenlerle yanıtlayamayacağını belirten Jendro, şampiyona öncesinde telaffuz edilen 3 bin rakamını hatırlattı, ancak bu maç için mümkün olan tüm personeli alarmda tuttuklarını, federal düzeyde ve eyaletlerden de destek beklediklerini kaydetti.
 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

KONUK KOLTUĞU KONUK KOLTUĞU
 REZAN EPÖZDEMİR'DEN TARİHİ FLORYA UYARISI
Engin Ertem Engin Ertem
 ARAZİ YATIRIMI İÇİN DOĞRU VE YANLIŞLAR
Cansu Aksoy Cansu Aksoy
 AİLE MAHKEMELERİNİN DİKKATİNE!
Av. Remzi Kazmaz Av. Remzi Kazmaz
 AKBELEN ORMANLARI VE PARİS İKLİM ANLAŞMASI
Süleyman Yıldız Süleyman  Yıldız
 AKLIM BOSNA'DA KALDI
Mutlu Demirdelen Mutlu Demirdelen
 BİTMEYEN TUTKUDUR SEVENİNE BODRUM

SİTE ANKET

TÜRKİYE'DE EN BÜYÜK SORUN NEDİR ?
EN ÇOK OKUNANLAR